3. БАТЕ и Байер с хикс за Барселона (ВИДЕО)

БАТЕ и Байер с хикс за Барселона (ВИДЕО)

Двата тима си попречиха и пратиха каталунците в следващата фаза

Отборите на БАТЕ (Борисов) и Байер (Леверкузен) си вкараха по един гол, но не се победиха в предпоследната си среща от група „Е” на Шампионската лига.

След равенството 1:1 пред 13 000 зрители на „Борисов Арена” на практика попречи на амбициите на двата тима и същевременно класира Барселона без игра за фазата на директните елиминации.

Още във втората минута домакините поведоха, след като Алекс Володко подаде към Михаил Гордейчук и той стреля право във вратаря на гостите. Бернд Лено обаче не внимаваше и позволи на топката да мине между краката му, а после да спре в мрежата – 1:0.

Точно преди почивката пък неговият колега Сергей Черник направи впечатляващо спасяване, за да спре удар на Хавиер Ернандес.

Стражът на БАТЕ обаче бе безпомощен в 68-ата минута, когато Хакан Чалханоглу подаде към Адмир Мехмеди и той с прецизен прехвърлящ удар от воле възстанови статуквото.

Така домакините останаха с 4 т. в актива си на последното място. Те имат с една по-малко от „аспирините”, които временно изместиха Рома от втората позиция. С пет в актива си е и отборът на Рома, гостуващ по-късно тази вечер на Барселона.

Каталунците са лидери с 10 точки и ако не загубят от „вълците” на „Ноу Камп”, ще си осигурят предсрочно първото място в групата.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)