3. Баварската машина продължи да мачка и да пише история в Бундеслигата (видео)

Баварската машина продължи да мачка и да пише история в Бундеслигата (видео)

Байерн (Мюнхен) спечели с класика визитата си на Майнц, Волфсбург и Аугсбург завършиха 1:1

Съставът на Байерн (Мюнхен), който е убедителен лидер в германската Бундеслига, записа класическа победа с 3:0 над Майнц 05 при гостуването си от 20-ия кръг на първенството.

Така момчетата на Юп Хайнкес, чийто пост това лято ще бъде зает от бившия наставник на Барселона Хосеп Гуардиола, увеличиха аванса си на върха в класирането и вече водят с 14 пункта на втория Байер Леверкузен.

Освен всичко друго баварците продължиха да пишат историята на германското първенство, понеже са единственият тим в Бундеслигата, допуснал едва 7 попадения след 20 изминали кръга.

В герой за гостите от Мюнхен се превърна лятната им покупка Марио Манджукич, отличил се с две попадения в срещата.

Иначе тон за успеха даде юношата на баварците Томас Мюлер, открил резултата четири минути преди почивката след пас на Тони Кроос. След паузата пък се развихри Манджукич, който реши всичко с два бързи гола за седем минути.

Той първо удвои аванса на своите в 50-ата минута след асистенция на Давид Алаба, а в 57-мата засече пас на капитана Филип Лам и оформи крайното 3:0.

По този начин стражът на гостите Мануел Нойер опази вратата си суха за 13-и път в първенството, а пристигналият това лято от Волфсбург срещу сумата от 13 млн. евро хърватски нападател реализира петия си гол в последните три мача на баварците.

Междувременно неговият бивш тим не успя да надвие у дома борещия се за оцеляване Аугсбург и двата отбора поделиха точките след 1:1.

Бразилецът Налдо даде преднина на „вълците” в 23-ата минута, но само две по-късно чешкият халф на гостите Ян Моравек реализира първото си попадение за Аугсбург след трансфера си от Шалке 04 през 2011 година.

След ремито Волфсбург събра 23 точки, докато гостите останаха на 9 пункта зад днешния си опонент.