3. Баварската машина сгази Арсенал в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварската машина сгази Арсенал в Лондон (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн категоричен за 3:1 на "Емирейтс", гледа към четвъртфиналите

Германският колос Байерн (Мюнхен) постигна впечатляваща и авторитетна победа над тима на Арсенал, надигравайки го с 3:1 на собствения му "Емирейтс". Това бе първи осминафинален сблъсък между двата тима от турнира Шампионска лига, а реваншът на "Алианц Арена" ще бъде на 13-и март.

Двубоят премина изцяло под диктовката на германците, които започнаха по-силно от самото начало и логично излязоха напред в резултата още в 7-та минута, когато Мюлер върна за Кроос около границата на наказателното поле, халфът стреля мощно и не даде шанс на Шчесни - 1:0.

След попадението германците продължиха да владеят случващото се на терена, като пресираха постоянно халфовете на "артилеристите", не им позволявайки да организират стойностни атаки.

Така дойде 21-ата минута, когато баварският колос удвои аванса си, след като Ван Буйтен засече с глава центриране от корнер, Шчесни спаси, но топката отиде в Мюлер, който не сбърка отблизо за 2:0.

След този гол "топчиите" опитаха да натиснат съперника си, но хаотичната игра на халфовете продължаваше. Най-добрата ситуация за гол през първата част пред домакините се откри пред Мертезакер в 34-ата минута, когато бранителят овладя на гърди след едно центриране от ъглов удар, но при удара му Ван Буйтен и Кроос се хвърлиха в краката му и блокираха.

В самия край на полувремето пък, Манджукич можеше да покачи на 3:0, засичайки с глава центриране на Лам отдясно, ала кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Арсенал.

Втората част стартира с по-добра игра на англичаните и блокирани удари на Уилшър и Касорла.

Така се стигна до 55-ата минута, когато Нойер излезе неразчетено след един корнер, топката стигна до Подолски, който не сбърка с глава, връщайки "топчиите" в срещата.

След гола обаче Байерн отново натисна и Кроос, Рибери, Мартинес и Швайнщайгер обстрелваха неточно вратата на домакините.

В 71-ата минута Арсен Венгер пусна на терена Оливие Жиру и само няколко секунди по-късно французинът можеше да изравни, ала изстрелът му бе спасен по невероятен начин от Нойер.

5 минути по-късно Байерн попари за трети път "Емирейтс", след като резервата Робен освободи пространство и подаде за Лам на фланга, капитанът на баварците центрира в пеналта, където Манджукич засече, покачвайки на 3:1.

До края на мача хората на Юп Хайнкес можеше да направят успеха си още по-изразителен, но в 82-ата минута Марио Гомес направи голям пропуск и така Байерн взе комфортен аванс над Арсенал с 3:1, преди реванша на 13-и март в Мюнхен.