3. Баварската машина заработи с пълна пара срещу Хановер

Баварската машина заработи с пълна пара срещу Хановер

Байерн прегази Хановер със 7:0 пред 69 хиляди зрители на своя „Алианц Арена”.

Байерн прегази Хановер със 7:0 пред 69 хиляди зрителни на своя „Алианц Арена”. Ариен Робен отново показа, че се намира в невероятна форма, реализирайки фантастичен хеттрик за домакините. По два гола също така добавиха и нападателите Ивица Олич и Томас Мюлер. Хановер пристигна на „Алианц Арена” окрилен от неочаквания си успех с 4:2 срещу Шалке. Едва ли някой в тима на Мирко Сломка обаче бе очаквал какво ще се случи в двубоя срещу „баварската машина”.

Байерн започна двубоя с директен натиск още от първите минути. Първото удобно положение се падна на Томас Мюлер, но още не навлязъл в игрови ритъм младият нападател не успя да реализира. В 21-ата минута Ивица Олич наруши равновесието в резултата с деветия си гол за сезона.

Хърватинът се бе пласирал отлично при изпълнение на ъглов удар. Нападателят надскочи защитата на гостите и с глава от четири метра реализира за 1:0. Преди това Ариен Робен поразтресе стража на Хановер Флориан Фромловиц с един от марковите си удари, който вратарят изби в корнер.
В 30-ата минута Робен дари 69-те хиляди в Мюнхен със специална частица от магията си. Халфът получи топката в средата на терена и оттам спринтира самостоятелно до противниковото наказателно поле, откъдето на пълна скорост с изящен техничен удар прехвърли Фромловиц за 2:0.

„Алианц Арена” отпразнува и трети гол преди почивката. Негов автор стана Томас Мюлер. Франк Рибери успя да пробие по дясното крило, където изненадващо върна топката назад към Марк Ван Бомел. Той на свой ред пусна кълбото в средата на пеналта, където Мюлер овладя и се разписа за девети път от началото на сезона. Непосредствено след паузата в 49-ата минута
Робен и Мюлер изработиха още един гол за Ивица Олич. Младият Мюлер опита да преодолее вратаря на Хановер самостоятелно, но Фромловиц с върха на пръстите си успя да отклони. Дебнещият Олич обаче отново бе на точното място в точното време и наниза четвъртият гол в двубоя.

По-малко от минута по-късно Робен направи Фромловиц безпомощен за пети път в двубоя. Пас на Филип Лам достигна до непокрития гологлав магьосник, който от непосредствена близост стреля до дясната греда за 5:0. С това Робен записа 13-я си гол за сезона, с който се изкачи на шестото място в голмайсторската класация. В 62-ата Мюлер се разписа за 6:0 след пас на Олич.  До края на срещата все пак остана време за Робен да изпише името си на светлинното табло за трети път тази вечер. Холандецът и Марио Гомес стояха на отлични позиции за обстрел, но Робен взе нещата в свои ръце и направи разгрома на Хановер завършен.

Байерн се върна на върха в Бундеслигата след 31-я кръг. Баварците (63 т.) водят с две пред Шалке. Хановер остава на предпоследната позиция с актив от 27. На дъното в Германия стана много напечено тъй като отборите на Нюрнберг, Бохум, Фрайбург и Хановер се вписват в рамките на една точка.