3. Баварците стартираха с класика защитата на титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците стартираха с класика защитата на титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Георги Миланов с 13 мин. игра на "Алианц Арена", Манчестър Сити също спечели с 3:0 мача си от Група „D” на ШЛ

Европейският клубен шампион Байерн (Мюнхен) започна успешно защитата на трофея от Шампионска лига, след като надделя с 3:0 над ЦСКА (Москва) и така регистрира шеста поредна победа в надпреварата.

Българският национал на гостите от Русия Георги Миланов бе оставен на резервната скамейка и се появи в игра 13 минути преди края, но не успя да остави следа с представянето си на „Алианц Арена”.

Баварците на Хосеп Гуардиола започнаха вихрено двубоя и откриха резултата още в четвъртата минута, когато австрийският бранител Давид Алаба изпълни страхотно пряк-свободен удар и промуши топката в мрежата на Игор Акинфеев.

Секунди по-късно руският страж предотврати нов сигурен гол във вратата си, след като изпревари останалия сам срещу него Марио Манджукич.

Хърватският нападател имаше нов шанс да се разпише седем минути преди паузата, когато стреля с глава, ала кълбото се отби в гредата и спря в обятията на Акинфеев.

След още 180 секунди обаче Манджукич вкара за 2:0 след изпълнен от Ариен Робен корнер, при който се видя, че  имаше играч на баварците в положение на засада, но това така или иначе остана немаркирано от страничния арбитър и Байерн се прибра на почивка с аванс от две попадения.

След паузата московският ЦСКА поизравни играта, но в 68-ата минута Ариен Робен сложи точка на спора след хубав пас на Давид Алаба – 3:0.

Със същия резултат завърши и другият мач от Група „D”, в който английският Манчестър Сити надви чешкия Виктория в Пилзен.

„Гражданите” започнаха неубедително двубоя и през първото полувреме не можаха да се разпишат, след като в 25-ата минута Един Джеко пропусна да вкара с глава от 5 метра, а малко по-късно Серхио Агуеро нацели гредата след пробив и плътен шут по земя.

След почивката обаче Сити нанесе своя удар в рамките само на 10 минути. В 48-ата Джеко откри резултата след пас на Кун Агуеро, а в 53-ата Яя Туре вкара красив гол с прецизен изстрел в горния ъгъл за 2:0.

След нови пет минути „гражданите” отново ликуваха, тъй като този път Сами Насри подаде към Серхио Агуеро, а аржентинецът успя да се обърне и да преодолее стража на домакините и така да направи резултата класически. До края той можеше да стане и още по-изразителен, но Серхио Агуеро пропусна две изгодни положения.

Радост за родните отбори: УЕФА увеличи премиите за солидарно плащане