3. Байер дръпна с 11 точки на върха с рекорд в Германия (ВИДЕО)

Байер дръпна с 11 точки на върха с рекорд в Германия (ВИДЕО)

Вратар закопа Майнц в Леверкузен и донесе историческа победа на „аспирините“

Лидерът Байер (Леверкузен) спечели с 2:1 домакинството си на Майнц 05 от XXIII кръг на Бундеслигата.

„Аспирините“ постигнаха пета последователна победа във всички турнири и дръпнаха с 11 точки на върха пред шампиона Байерн (Мюнхен), който в събота приема РБ Лайпциг.

Нещо повече, те подобриха рекорда именно на баварците като записаха 33-и последователен двубой без поражение.

В петък вечер Гранит Джака откри резултата с феноменален гол още в 3-ата минута, но само 4 по-късно гостите изравниха.

В 7-ата за тях се разписа Доминик Кор, ала след почивката вратарят им Робин Центнер, който като цяло изигра силен двубой, ги закопа.

В 68-ата минута той пропусна удар от дистанция на Роберт Андрих да мине през ръцете му и топката пресече голлинията.

Появилият се малко преди това нападател Джесик Нганкам пък бе изгонен с директен червен картон след намеса на VAR в 80-ата минута, когато настъпи Джака.

До края повече попадения не паднаха и така Байер взе своето, докато Майнц загуби 3-та поредна визита като остана с 15 точки на предпоследното място във временното класиране.

Холщайн Кил - Санкт Паули 3:4