3. Байер Леверкузен прегази Хофенхайм като гост

Байер Леверкузен прегази Хофенхайм като гост

Отборът на Байер Леверкузен успя да победи като гост тима на Хофенхайм в среща от първа Бундеслига. Мачът започна много вълнуващо, след като още в третата минута Байер Леверкузен успя да открие резултата. Патрик Хелмес успя с чудесен удар от дясно да опъне мрежата на домакините. „Аспирините” видимо бяха много мотивирани и успяха да удвоят резултата в 12-ата минута, когото Симон Ролфес от близко разстояние направи резултата 2:0. След това попадение чудото на германския футбол Хофенхайм се опита да се върне в мача и след няколко опасни атаки се стигна до положението, когато Рене Адлер наруши правилата, фаулирайки играч на домакините в наказателното поле. Реферът Фрейзер не се поколеба и отсъди дузпа. Салихович успя да вкара и направи резултата 2:1. След този гол играта се успокои, за да се стигне до 45-ата минута. Хелмс успя да вкара втори гол, правейки резултата 3:1. Той получи топката в наказателното поле и с плътен шут направи отново преднината на гостите два гола.втори гол, правейки резултата 3:1. Той получи топката в наказателното поле и с плътен шут направи отново преднината на гостите два гола.

Отборът на Байер Леверкузен разби като гост лидера в класирането на Бундеслигата Хофенхайм с 4:1 в първия мач от поредния кръг на първенството. Мачът започна много вълнуващо, след като още в третата минута Байер Леверкузен откри резултата. Патрик Хелмс успя с чудесен удар от дясно да опъне мрежата на домакините.

„Аспирините” видимо бяха много мотивирани и удвоиха резултата в 12-ата минута, когато Симон Ролфс от близко разстояние направи 2:0. След това попадение чудото на германския футбол Хофенхайм се опита да се върне в мача и след няколко опасни атаки се стигна до положението, когато Рене Адлер наруши правилата, фаулирайки играч на домакините в наказателното поле. Реферът Фрейзер не се поколеба и отсъди дузпа. Салихович успя да вкара и направи резултата 2:1.

След този гол играта се успокои, за да се стигне до 45-ата минута. Хелмс вкара втори гол, правейки резултата 3:1. Той получи топката в наказателното поле и с плътен шут направи отново преднината на гостите два гола.

Второто полувреме започна отново с натиск на „аспирините”, които нанесоха своя удар във третата минута на второто полувреме. В 48-ата минута Кастро засече центриране от корнер, за да направи резултата 4:1 в полза на Байер. До края на срещата Хофенхайм нямаше сили да отговори и срещата завърши в полза на гостуващия тим.

Въпреки загубата Хофенхайм остават на първата позиция, но още утре могат да я загубят, при евентуална победа на шампиона Байерн Мюнхен. Леверкузен пък се изкачи до четвъртото място в класирането.

Хофенхайм – Байер Леверкузен 1:4
(0-1)    Хелмс 3’
(0-2)    Ролфес 12’
(1-2)    Салихович 31’ (дузпа)
(1-3)    Хелмс 45’
(1-4)    Кастро 48’

Хофенфайм: Хилдебранд, Бек, Джесъл, Нилсон, Иберцбергер, Уелс, Густаво, Едуардо, Салихович, Ба, Саного;

Байер: Адлер, Енрике, Фридрих, Кадлец, Кастро, Барнета, Ролфес, Агусто, Здебел, Хелмс, Кислинг;