3. Байер обърна Щутгарт за Купата на Германия (ВИДЕО)

Байер обърна Щутгарт за Купата на Германия (ВИДЕО)

Байер (Леверкузен) и Щутгарт сътвориха истински трилър в сблъсъка помежду си от 1/4-финалите за Купата на Германия. Домакините спечелиха инфарктно с 3:2, след като на два пъти изоставаха в резултата, но успяха да направят обрат с гол в самия край на двубоя.

Щутгарт пръв взе преднина в мача в 11-ата минута, когато след центриране от корнер Валдемар Антон с глава порази вратата.

В началото на втората част Байер възстанови равенството. Роберт Андрих отбеляза красив гол с удар извън наказателното поле за 1:1.

Гостите обаче бързо си върнаха преднината. В 58-ата минута те се възползваха от лошо изнасяне на топката, отнеха в половината на съперника, след което топката стигна до Крис Фюрих на добра позиция в пеналта и той без забавяне я оплете в мрежата за 1:2.

"Аспирините" обаче отново реагираха и в 66-ата минута Амин Адли бе изведен зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:2.

Домакините стигнаха и до пълен обрат в самия край на мача. В 90-ата минута след корнер топката попадна във Флориан Виртц, който центрира обратно в наказателното поле и намери Йонатан Та, който с глава вкара за 3:2.

Така Байер успя да сломи съпротивата на Щутгарт и ще играе на 1/2-финал. "Швабите" пък има за какво да съжаляват, но се наложи да се сбогуват с турнира.