3. Байер покоси Челси в последните секунди (видео)

Байер покоси Челси в последните секунди (видео)

Германците обърнаха тотално сметките и вече са фаворит за спечелване на групата

Байер Леверкузен обърна Челси у дома и даде супер заявка за класиране не само в плейофите за Шампионската лига, ами и като първи отбор в групата, което ще даде на германците шанс да избегнат най-основните претенденти за трофея тази година.

„Аспирините“ надиграха с 2:1 Челси, и то след победно попадение в добавеното време.

Така на Байер ще е нужна победа срещу аутсайдера Генк на 6 декември като гост, за да си гарантира, че ще приключи груповата фаза на турнира като лидер и ще гледа далеч по-спокойно към жребия. Иначе само точка пак ще е достатъчна минимум за второто място.

Първото полувреме пред 25 000 на „Бай Арена“ не предложи голове, но хубава игра за зрителите. И двата отбора имаха някои интересни атаки, които не доведоха до гол. В 33-ата минута Михаел Балак удар греда след удар с глава, а Дидие Дргоба изпусна най-доброто положение за гостите.

Втората част обаче започна с гол. В 48-ата минута Дидие Дрогба напомни за най-добрите си дни. Нападателят спря в наказателното поле центриране на Даниел Стъридж и между двама нападатели успя да се измъкне и да нанесе супер удар, с който откри резултата.

В 73-ата минута Байер изравни. Швейцарецът Ерен Дердюк не успя да спре едно дълго подаване, но така се получи още по-креативна атака за неговия отбор. Кълбото стигна до Сидни Сам, който напредна сам срещу вратаря и центрира изключително неегоистично и хитро към Дердюк, който с глава почти на празна врата изравни.

Това обаче не бе всичко. В 91-ата минута домакините получиха право да изпълнят корнер. Зад топката застана Кастро, който изсипа кълбото в наказателното поле, където най-високо скочи централният защитник Мануел Фридрих, който вкара с глава бразилски гол пред празния поглед на Петер Чех.

Така, с жесток удар в последната минута, германците обърнаха тотално сметките в групата и се оказаха най-голям претендент за първото място.

Байер - Челси  2:1 (0:0)

0:1 Дрогба, 48
1:1 Дердюк, 73
2:1 Фридрих 90+1

Байер: Лено; Швааб (52’ Шурле), Фридрих, Кадлец (Дердюк 71'); Бендер, Ролфес; Кастро, Балак, Сам; Кислинг (Очибка 82’);

Челси: Чех; Иванович, Тери, Луис (Алекс 68’), Босингва; Лампард, Мейрелеш (Микел 80’), Рамирес; Стъридж, Дрогба, Мата (Малуда 65’);

Жълти картони: Кислинг, Кадлец, Балак (Леверкузен); Иванович, Мейрелеш (Челси);
Съдия: Виктор Касай;