3. Байерн без проблеми се справи с последния в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн без проблеми се справи с последния в Бундеслигата (ВИДЕО)

Манджукич вкара два пъти за 2:0 срещу Гройтер Фюрт, Волфсбург надви Щутгарт

Лидерът в Бундеслигата Байерн (Мюнхен) започна новата година със спокойно 2:0 у дома срещу последния в таблицата Гройтер Фюрт. Манджукич вкара по едно попадение в двете части за 14-ата победа на баварците след 18 кръга.

Байерн доминираше от първата минута, но не бързаше да стигне до гол и спокойно разиграваше. Рибери стреля от външната страна на мрежата, а Хави Мартинес засече с глава от корнер покрай гредата.

В 25-ата минута Манджукич овладя на гърди и стреля, но вратарят Волфганг Хесл изби.

В следващата минута стражът затри всичко хубаво до момента и пусна лесен гол. Томас Мюлер центрира, Манджукич засече с десния крак на близката греда, топката изглеждаше лесна, но Хесл не успя да спаси – 1:0.

Мюлер пропусна да удвои, а после поднесе на Манджукич, който трябваше да преодолее само вратаря, но би неточно.

Байерн натисна и в началото на втората част, но продължи да пропуска.

Големият шанс на гостите дойде в 55-ата минута, но бе много пропилян с лека ръка. Золтан Щийбер получи пас необезпокояван в наказателното поле, но се забави и само чукна леко пред Данте, който ликвидира опасността.

Байер реши мача в 61-ата минута с гол от един от много си корнери. Кроос центрира, а Манджукич засече с глава зад Хесл – 2:0.

До края Робен, Шакири и Гомес се появиха на терена, а Манджукич обра овациите на феновете докато излизаше.

Робен на два пъти пропусна да направи резултата класически, но Байерн взе нови три точки и задържа аванса от 9 точки пред втория Байер (Леверкузен), който надви Айнтрахт с 3:1.

Байерн е лидер с 45 точки, Леверкузен има 36, а Гройтер Фюрт е на последното 18-о място с 9 точки.

Волфсбург победи Щутгарт у дома също с 2:0. Диего и Мадлунг се разписаха през втората част на "Фолксваген Арена", а бразилецът бе моторът за успеха.

Диего бе точен с удар извън наказатеното поле и ниско по диагонала с помощта на гредата откри за "вълците". В 67-ата минута Диего центрира остро от свободен удар вляво от вратата, а Мадлунг с глава засече за 2:0.

В друг мач от 18-ия кръг Майнц и Фрайбург направиха безлично 0:0.