3. Байерн би Аугсбург и дръпна на 11 точки пред 2-ия (ВИДЕО)

Байерн би Аугсбург и дръпна на 11 точки пред 2-ия (ВИДЕО)

Щутгарт се доближи до Европа след 3:1 над Шалке (ВИДЕО)

Отборът на Байерн направи нова стъпка към спечелването на титлата в Германия, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Аугсбург. Срещата се игра на стадион "SGL Арена" и бе от програмата на 16-ия кръг на германската първа Бундеслига.

Това бе 10-ят пореден мач за домакините, в който те не успяха да запишат победа, докато баварците се поздравиха с 5-ия си успех в последните си 7 двубоя в елита.

Мачът започна с натиск на баварците и пропуски на Мюлер, Лам, Данте и Манджукич. Домакините също отговориха с някои опасни положения, ала Мусона и Байер шутираха неточно.

Като цяло темпото през първото полувреме бе доста високо и положенията пред двете врати се редяха едно след друго.

Така дойде 39-ата минута, когато гостите получиха правото да изпълнят дузпа за игра с ръка в пеналта на Санкох. Томас Мюлер бе безпогрешен от бялата точка и даде аванс на Байерн.

През втората част Байерн отново стартира по-концентрирано и в 63-ата минута Марио Гомес покачи на 2:0, след като бе изведен на добра позиция от Рибери.

До края на мача Аугсбург опита да вкара поне почетно попадение, ала Хаин, Бансе и Бракер не успяха да се разпишат.

Така резултатът остана непроменен и Байерн записа нови три точки в актива си, като вече има 41 точки, на 11 пред втория Байер Леверкузен. Домакините пък са 17-и с 8 пункта, на цели 8 от спасителния бряг.

В друг мач от този 16-и кръг на първа Бундеслига, тимът на Щутгарт записа трета поредна победа, след като се наложи с 3:1 над Шалке. "Кралско-сините" пък не познават вкуса на успеха вече в 4 поредни мача.

Двубоят на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" бе много напрегнат, като и двата отбора завършиха с по 10 човека. Първо Сакай от швабите бе изгонен директно за груб фаул, а в 73-ата примерът му бе последван от Джоунс.

Срещата започна с гол от съблекалнята на Ибишевич, който засече с десния крак центриране на Траоре.

След гола двата тима изтърваха по няколко положения, за да се стигне до 12-ата минута, когато Джоунс центрира в наказателното поле, където Марика изравни след удар с десния крак.

В 37-ата минута Щутгарт получи право да изпълни наказателен удар, след като съдията посочи бялата точка за нарушение на Кристиан Фукс срещу Кристиан Гентнер. Зад топката застана Ибишевич и швабите отново бяха напред в резултата - 2:1.

В 61-ата минута Щутгарт увеличи своя аванс след перфектна контраакция. Топката бе подадена към Рафаел Холцхойзер, който нанесе силен удар към вратата и Хилдебранд изби, но при добавката Ведад Ибишевич прати топката в мрежата и отбеляза своя хеттрик за крайното 3:1.

След края Щутгарт излезе на 5-о място с 25 точки, колкото има и Шалке, който е 4-и.