3. Байерн би Хамбургер за 8-а поредна победа и ще зимува на върха, Дортмунд с нова издънка (ВИДЕО)

Вижте резултатите от мачовете в Бундеслигата

Шампионът на Германия и Европа Байерн (Мюнхен) продължава да крачи уверено към поредна титла, след като днес записа 8-а поредна победа, налагайки се с 3:1 над Хамбургер. Срещата се игра на стадион "Алианц Арена" и бе от програмата на 16-ия кръг на германската Първа Бундеслига.

Така баварците си осигуриха възможността да зимуват като номер 1 в шампионата.

Двубоят започна с натиск на баварците и атаки и към двете врати. В началото Тони Кроос имаше две добре възможности, но първият му удар бе спасен от стража на гостите, а вторият не намери вратата.

С пропуски за Хамбургер през тази първа част пък се отчетоха Бадел, Калханоглу и Ласога.

С течение на времето натискът на баварците се засилваше и в 42-ата минута той в крайна сметка даде резултат, след като Манджукич засече с глава центриране на Рафиня за 1:0.

Втората част стартира с два пропуска на Ласога, които бяха наказани още в 52-ата минута, когато Алкантара намери Гьотце в наказателното поле на гостите, а той с десния крак не сбърка, удвоявайки аванса на своите.

След това попадение домакините понамалиха оборотите, което даде възможност на Хамбургер да се върне в мача. След няколко пропуска за гостите дойде 87-ата минута, когато Ласога се възползва от добро подаване на Янсен и с десния крак намали на 1:2.

В даденото от рефера продължение обаче Джердан Шакири уби интригата, завършвайки асистенция на Хьойбиерг за крайното 3:1.

Отборът на Борусия Дортмунд пък допусна поредна грешна стъпка в преследването на Байерн, завършвайки наравно 2:2 със състава на Хофенхайм като гост.

Домакините първи излязоха напред в резултата в 17-ата минута, когато след бърза контраатака Фирмино подаде за Шиплок, който с десния крак прониза Лангерак за 1:0.

По-добрата игра на Хофе продължи и в 37-ата минута  Воланд направи безпомощен за втори път стража на гостите, този път след подаване на Руди.

Само 7 минути по-късно обаче Дортмунд се върна в мача, след като Аубамейанг засече отблизо центриране от корнер на Левандовски.

Гостите бяха по-активни в началото на второто полувреме и в 67-ата минута Пишчек възстанови статуквото. Тогава той засече с глава центриране на Шахин, а в първия момент Грал спаси, но при добавката бе безпомощен.

До края на мача и двата тима имаха възможност да стигнат до победата, но нови голове не паднаха и в крайна сметка двубоят завърши наравно 2:2.