3. Байерн би Милан само с 4:1

Байерн би Милан само с 4:1

Невероятно слаб Милан, "росонерите" имаха само 1 точен удар във вратата, който се превърна в гол, благодарение на Ханс Йорг Бут

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна заслужена победа с 4:1 над италианския гранд Милан и се класира на финала на турнира „Ауди Къп”, където ще срещне английския шампион Манчестър Юнайтед. Баварците бяха пълни господари в срещата, която се игра на техния „Алианц Арена”, а „росонерите” изглеждаха като опонент, който е нает за спаринг. Милан с нищо не показа, че заслужава да играе финал и логично загуби по катастрофален начин.

Първото полувреме, както и целият мач, мина изцяло под диктовката на Байерн. Немците мачкаха своя съперник по всяка точка на терена и още от самото начало се видя, че Милан няма как да противодейства на домакините. Още в 12-ата минута Байерн реализира преимуществото си в мача.

Роналдиньо загуби една топка в средата на терена, след което немците организираха перфектна контраатака, която премина през Лам и Алтинтоп, за да бъде завършена от младия Мюлер за 1:0. До края на полувремето домакините можеха да стигнат до още поне 2 гола, но рекордната покупка Марио Гомес направи няколко непростими пропуска.

През втората част събитията на терена не се промениха – Байерн атакуваше, а Милан предимно се защитаваше и не знаеше какво да прави с топката, когато я държеше. Резултатът 1:0 се задържа чак до 80-ата минута, като основна заслуга за това имаше Марио Гомес, който не спря да пропуска от различни позиции.

В 80-ата минута появилият се като резерва Бастиан Швайнщайгер навърза цялата отбрана на „росонерите” и с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле матира Сторари за 2:0. В следващата атака Милан върна едно попадение, след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от страна на Андреа Пирло и ужасяващо слаба реакция на Ханс-Йорг Бут, който изглеждаше, че се пази от топката.

В последната минута на срещата баварците успяха да вкарат нови два гола, с което на практика направи резултата реален. Първо резервата Сане вкара в опразнената мрежа, след като Сторари отби удар на Пранич, а 30 секунди по-късно Мюлер вкара втория си гол в мача на празна врата, след като защитата на „росонерите” вече бе капитулирала.

Така Байерн ще спори с Манчестър Юнайтед на финала, а Милан ще трябва да се реваншира за слабата игра в борбата за третото място срещу аржентинския гранд Бока Хуниорс.