3. Байерн донесе победа на Юп Хайнкес срещу бившия му тим

Байерн донесе победа на Юп Хайнкес срещу бившия му тим

Байерн не се затрудни в срещата си от 30-я кръг на немската Бундеслига срещу тима на Борусия Мьонхенгладбах и ознаменува първия мач на новия си старши треньор Юп Хайнкес с победа. Домакините победиха с 2:1, благодарение на попадения от страна на Бастиан Швайнщайгер и Хамит Алтънтоп в рамките на 10 минути в края на първото полувреме. Кратка доза надежда за тима си вдъхна Филип Демс с точно изпълнена дузпа в 36-ата минута.

Юп Хайнкес се завърна в Бундеслигата, водейки отбор от елита на Германия за 501-и път в кариерата си. В исторически план по този показател той отстъпва единствено на Рехагел, Рибек и Латек. В първа Бундеслига той е водил съставите на Борусия Мьонхенгладбах два пъти, Байерн Мюнхен, Айнтрахт Франкфурт и Шалке 04.

В последния си мач като треньор в Германия Хайнкес записа нулево равенство на 30 януари 2007 срещу Нюрнберг, чийто тогавашен треньор Ханс Майер днес изведе състава на Борусия. В последните 40 шампионатни мача срещу баварците гостите от Нидеррайн са постигнали едва една победа в Мюнхен. През октомври 1995 г. на Олимпийския стадион Гладбах бие с 2:1. В последните седем мача Байерн е непобеден срещу Борусия, но три от тези срещи завършиха при равен резултат. Последната от тях бе в първата половина на шампионата, когато Байерн изтърва преднина от два гола, която бе изградил до 70-ата минута.

Домакините очаквано откриха резултата в 33-мунута благодарение на Бастиан Швайнщайгер. Лука Тони центрира ниско към далечната греда, при което Швайни заби кълбото от пет метра в горния десен ъгъл. Три минути след това гостите спечелиха правото да изпълнят пряк свободен удар в непосредствена близост до Ханс Йорг Бут. След разигралото се меле в наказателното поле стражът на Байерн повали Майкъл Брадли, а реферът на срещата Бабак Рафати отсъди 11-метров наказателен удар.
Филип Демс изравни от бялата точка с плътен изстрел в долния ляв ъгъл.

Хамит Алтънтоп възстанови естествения ред характерен за мачовете между тези два отбора с втори гол за Байерн в 42-ата минута. Алтънтоп получи страхотно подаване от Лукас Подолски в наказателното поле, нападателят на домакините не се засуети и стреля в дясно за 2:1.

Минутите след подновяването на играта протекоха под диктовката на баварците, но до промяна в резултата не се достигна. Мартин Демикелис, Лука Тони и Филип Лам опитаха късмета си с далечни удари. Марк Ван Бомел и Подолски също се активизираха под призивите на Хайнкес.

Новият наставник на Байерн не можеше да разчита на звездата Франк Рибери, а освен него и наказания Тим Боровски и контузените Миро Клозе, Брено и Михаел Ренсинг. След трите точки срещу Гладбах Байерн продължава да изостава на три точки след лидера Волфсбург, които спечелиха срещата си от 30-я кръг срещу Хофенхайм с 4:0.