3. Байерн излъга Лил във Франция (ВИДЕО)

Байерн излъга Лил във Франция (ВИДЕО)

Баварците спечелиха на "Лил Метропол" с 1:0, Томас Мюлер отбеляза победното попадение от дузпа

Байерн (Мюнхен) постигна трудна победа с минималното 1:0 като гост на Лил в мач от група „F” на Шампионската лига. Двубоят се игра на стадион „Лил Метропол”, а единственото попадение в мача бе дело на Томас Мюлер от дузпа в 20-ата минута на срещата.

Двата тима не създадоха много голови опасности през първата част, но все пак ударите към двете врати не липсваха. Филип Лам нанесе първия удар към вратата на Лил в 10-ата минута, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Домакините пък отвърнаха с пропуск на Тулио Де Мело от близко разстояние малко преди да изтече първият четвърт час от мача.

В 19-ата минута Байерн получи правото да изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Лукас Дине срещу Филип Лам в наказателното поле на домакините. С отговорността да изведе баварците с гол напред се нагърби Томас Мюлер и с точно изпълнение в долния ляв ъгъл откри – 1:0. До почивката нямаше много вълнуващи моменти, като единствено в 35-ата минута Марвен Мартен отправи далечен изстрел, но той не попадна в очертанията на вратата на Мануел Нойер.

През втората част имаше повече интересни моменти пред двамата вратари. Още в 51-ата минута Хави Мартинес пропусна да увеличи аванса на своя тим на два гола, стреляйки извън целта, а малко след това Нолан Ру нанесе далечен изстрел към вратата на гостите, но топката излезе в аут. В 65-ата минута Тони Кроос също се отчете с пропуск, след като нанесе неточен изстрел към Микаел Ландро, а три минути по-късно Флоран Балмон също имаше шанс да отбележи, но не намери рамките на вратата.

Димитри Пайе също направи пропуск за домакините, а в 77-ата минута Томас Мюлер не успя да се разпише от чиста позиция за гостите. До края на срещата Байерн не успя да увеличи преднината си, а Лил така и не намери начин да отбележи попадение и по този начин немският тим спечели двубоя с 1:0.

След тази победа Байерн е на 2-ото място в групата с 3 точки. Толкова имат и БАТЕ Борисов и Валенсия, а Лил остава на последното място без спечелена точка.