3. Байерн изнесе лекция на Лил и оглави група "F" (+ВИДЕО)

Байерн изнесе лекция на Лил и оглави група "F" (+ВИДЕО)

Немският колос разпиля с 6:1 френския тим

Байерн (Мюнхен) постигна категорична победа срещу Лил в мача помежду им, проведен тази вечер на „Алианц Арена”. Немският колос се наложи над френския тим с убедителното 6:1 в среща от група „F” на Шампионската лига и по този начин направи важна стъпка по пътя си към следващата фаза на турнира. Баварците бяха по-добрият отбор в срещата на „Алианц Арена” и заслужено се поздравиха с трите точки.

Първият удар към една от двете врати бе факт още в 1-ата минута – Франк Бериа отправи далечен изстрел към Мануел Нойер, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Баварците отвърнаха с удар на Томас Мюлер, който обаче бе спасен от стража на гостите – Микаел Ландро. Вратарят на Лил обаче нямаше какво да направи в 5-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер с отлично изпълнение на пряк свободен удар откри резултата в полза на Байерн, пращайки кълбото в десния ъгъл на вратата на френския тим.

В следващите минути Томас Мюлер се отчете с пропуск за Лил, а Нолан Ру и Орелиан Шеджу не успяха да реализират добри възможности за домакините. Баварците пък достигнаха до втория си гол в 18-ата минута, когато Клаудио Писаро с точно изпълнение с десния крак покачи на 2:0. Пет минути по-късно Байерн вече водеше с 3:0, след като Ариен Робен също се разписа след изпълнение на пряк свободен удар.

Лил се опита да отвърне на удара и в 26-ата минута Нолан Ру можеше да вкара гол за гостите, но Мануел Нойер спаси изстрела на нападателя. Само две минути след тази ситуация Клаудио Писаро реализира второто си попадение в срещата, правейки резултата 4:0.

Байерн обаче не спря дотук и в 33-ата минута отбеляза пети гол. Клаудио Писаро оформи своя хеттрик, след като се разписа с глава след центриране на Филип Лам. Последва пропуск на Флоран Балмон, а малко след това и Ариен Робен не успя да реализира добра възможност за домакините. До почивката не се стигна до нови попадения и след 45 минути игра Байерн водеше срещу Лил с 5:0.

Лил успя да върне един гол в 57-ата минута, след като Саломон Калу бе намерен от Флоран Балмон и с удар с левия крак забоде кълбото зад Мануел Нойер. В 66-ата минута резултатът стана 6:1 в полза на баварците, след като след великолепен удар на Тони Кроос кълбото се оплете в мрежата на гостите. До края на срещата Байерн имаше още няколко добри голови възможности пред вратата на противника, но с пропуски се отметоха Чердан Шакири, Ариен Робен, Анатолий Тимосчук и Тони Кроос.

Така баварците спечелиха срещата с убедителното 6:1. След този успех Байерн вече е с актив от 9 пункта, като се изкачи на 1-ото място в групата. Лил остава на последната позиция с 0 точки и почти сигурно след края на груповата фаза на Шампионската лига ще приключи с участието си в европейските клубни турнири през този сезон.