3. Байерн изпусна шампиона в Мюнхен, но ще зимува на върха в Бундеслигата (видео+снимки)

Баварците и Борусия (Дортмунд) си стиснаха ръцете след 1:1 на „Алианц Арена”, две тежки контузии в дербито на Германия

След четири последователни загуби, за първенство, в дербито срещу Борусия (Дортмунд), лидерът в класирането на германската Бундеслига Байерн (Мюнхен) най-после успя да вземе точка от шампиона.

Срещата от 15-ия кръг на първенството, състояла се пред 71 000 зрители на стадион „Алианц Арена”, приключи при резултат 1:1 и така гостите останаха на трета позиция във временното класиране.

Още в четвъртата минута Мануел Нойер сбърка при изчистването на една топка, но Марко Ройс и Левандовски пропуснаха да се възползват от грешката на баварския страж.

Домакините отговориха точно 4 минути по-късно, когато Мюлер се вряза в наказателното поле на гостите, но Суботич успя в последния миг да избие в корнер.

Десет минути преди паузата пък неприятна травма получи Холгер Бадщубер, който бе заменен принудително, а впоследствие стана ясно, че ще отсъства от терените най-малко половин година.

Точно преди почивката Ройс тества рефлекса на Нойер, но германският национал бе на висота. След паузата двата тима вдигнаха оборотите и още в 51-ата минута Хюмелс пропусна, макар да бе изведен сам срещу вратаря на Байерн от Марио Гьотце.

Така се стигна до 67-ата минута, в която Томас Мюлер намери Тони Кроос, който вкара красив гол и така даде преднина на баварците.

Тя обаче се запази само седем минути, тъй като в 74-ата Марио Гьотце бе оставен непокрит в наказателното поле след едно центриране от корнер и успя да спре топката на гърди, а после да я прати в далечния ъгъл между краката на плонжиралия Хави Мартинес.

В 79-ата минута Суботич също получи травма и бе заменен принудително, а в края на срещата Байерн можеше да стигне до победата, но вратарят на шампионите Роман Вайденфелер показа висока класа, а Мюлер – липса на точност в завършващата фаза.

Така двата състава поделиха по точка и Байерн си осигури прозвището „есенен шампион”, запазвайки дистанцията си от осем точки пред втория Байер (Леверкузен) и от 11 пред третия Борусия.