3. Байерн (М) остава непобеден на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Байерн (М) остава непобеден на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Фрайбург и Байер (Леверкузен) не успяха да си отбележат гол

Байерн (Мюнхен) продължава да бъде лидер в класирането на Буденслигата, след като победи с 2:0 Кьолн като гост в мач от шестия кръг на елита на Германия.

Това е четвърта победа в първите шест мача за тима на Пеп Гуардиола, като "баварците" остават непобедени в първенството този сезон. Головете за Байерн отбелязаха Марио Гьотце в 19-ата, а Даниел Халфар си отбеляза автогол в 66-ата.

В 19-ата минута Халфар загуби топката, Робен се възползва от грешката му. Холандецът намери Мюлер, който пусна топката за Левандовски. Нападателят на "баварците" не успя да играе с кълбото, но то стигна до Гьотце, който изведе гостите напред, отбелязвайки на празна мрежа.

Малко по-късно Нойер направи две страхотни спасявания, с което запази аванса на Байерн. Стражът на гостите последователно развенча Матушик, след което и Юя.

В 66-ата минута двубоят за Халфар стана кошмарен. Робен намери Левандовски, който пусна топката за Алаба. Халфар го изпревари и се опита да изчисти, но вместо това заби топката в собствената си мрежа.

Така Байерн събра 14 точки след шест изиграни мача и остава на върха в класирането. Кьолн записа първо поражение у дома и падна до 12-ата позиция, като има шест точки.

В друг мач от Бундеслигата, игран от 16:30 часа в събота, Фрайбург и Байер (Леверкузен) не успяха да си отбележат гол. И двата отбора доиграха срещата в намален състав, като Спахич бе изгонен още в 28-ата минута, а Кърмас от Фрайбург - в 78-ата. Леверкузен е трети с 11 тояки, докато Фрайбург остава без победа на 16-ото място с едва четири пункта.