3. Байерн М продължава с разгромните победи (видео)

Байерн М продължава с разгромните победи (видео)

Баварците отвяха Нюрнберг с 4:0, Марио Гомес с два гола

Водачът в германската Бундеслига Байерн (Мюнхен) продължава с разгромните си победи. След като отнесе с 6:0 Инголщад в среща от турнира за Купата на Германия, днес баварците се наложиха с убедителното 4:0 над Нюрнберг в двубой от 11-ия кръг на първенството.

Марио Гомес отново демонстрира своя голов нюх и се отчете с две попадения. По още едно отбелязаха Себастиан Швайнщайгер и Франк Рибери.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за германския гранд. Още във втората минута Гомес отри резултата. Тогава Бадщубер намери с дълъг пас Швайнщагер, който напредна и намери Гомес с прецизен пас и националът без да се замисли даде преднина за своите.

След това домакините продължиха да доминират. Те владееха повече топката, разиграваха спокойно и положенията пред вратата на Нюрнберг валяха едно след друго. Отбелязването на втория гол бе въпрос на време. Той падна в 19-ата минута. Лам взе топката, финтира няколко бранители, след което върна кълбото към Гомес. Той намери на много изгодна позиция Швайнщайгер, с мощен удар в левия ъгъл удвои преднината.

Класическата преднина бе оформена около 4 минути преди края на частта. Автор на попадението бе Рибери, който с удар по земята реализира. С асистенция се отчете Лам. Така и завърши първата част.

През второто полувреме статуквото не се промени. Баварците продължиха да владеят инициативата и да създават голови положения. Гостите също имаха своите шансове да намалят изоставането си, но днес късметът не бе на тяхна страна. Крайното 4:0 оформи Гомес в 68-ата минута след пас на Тони Кроос.

Байерн е на върха в Бунделслигата с 22 точки, а втори е миналогодишният шампион Борусия (Дортмунд).

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 0:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1