3. Байерн (М) стартира Бундеслигата с трудна победа (ВИДЕО)

Байерн (М) стартира Бундеслигата с трудна победа (ВИДЕО)

Томас Мюлер и Ариен Робен донесоха първите три точки

Действащият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) започна новия сезон с трудна победа над Волфсбург. Баварците се наложиха с 2:1. Точни за тима на старши треньора бяха Томас Мюлер и Ариен Робен. За гостите друг национал се разписа – хърватинът Ивица Олич се разписа през второто полувреме.

10 минути преди последния съдийски сигнал Байерн можеше да изпусне победата, ако не беше фрапантният пропуск на Жуниор Маланда от около 2 метра на празна врата.

Мачът премина в бясно темпо и публиката по трибуните видя куп страхотни изпълнения както от полевите играчи, така и от вратарите.

Резултатът бе открит в 37-ата минута. Робен центрира остро отляво и Мюлер насочи в далечния ъгъл. Истината е, че топката се удари в кората на германския стрелец – късметът го покри. При този резултат завърши и първото полувреме.

Още в първата минута на втората част падна второ попадение за шампионите. Ариен Робен запази топката в наказателното поле и с изпълнение от 14 метра намери непокрития десен ъгъл на вратаря. Изненадващо в 52-ата минута Ивица Олич върна един гол. Хърватският нападател вкара превъзходно попадение с удар от пеналта, който намери далечния горен ъгъл на Нойер - 2:1.

В 79-ата минута зрителите на "Алианц Арена" станаха свидетели на  изключителен пропуск, който ще се нареди след най-големите в Бундеслигата. Резервата Жуниор Маланда засече ниско центриране отляво, топката се удари в напречната греда и след това футболистът от метър изрита в аут.

В самия край Байерн имаше защо да протестира срещу съдийската бригада, която не призна редовен гол на Себастиан Роде. Резервата шутира много точно от границата на наказателното поле, а Мюлер прескочи кълбото, което влетя в долния ляв ъгъл. Въпреки че нападателят бе на една линия с предпоследния в отбрана за Волфсбург, съдиите отмениха гола заради засада.

НА ЖИВО: Лудогорец - Славия Прага (СЪСТАВИ)