3. Байерн (М) взе ценна победа на "Етихад" (СНИМКИ+ВИДЕО)

Байерн (М) взе ценна победа на "Етихад" (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Баварците" бяха господари на терена през почти целия мач

Байерн (Мюнхен) победи Манчестър Сити с 3:1 и взе нови три точки в Шампионската лига. „Баварците“ бяха пълни господари на терена до 75-ата минута, като головете за тях отбелязаха Франк Рибери, Томас Мюлер и Ариен Робен. Последните 15 минути обаче „гражданите“ бяха по-добрият отбор на терена, но стигнаха до само едно попадение, дело на Алваро Негредо.

„Баварците“ поведоха още в седмата минута. Рибери получи топката на дясното крило, навлезе навътре и стреля от около 20 метра. Ударът му бе силен, но бе в ъгъла на Джо Харт, който не успя да се намеси по най-добрия начин. Топката мина през ръцета на агнлийския вратар и посети мрежата му.

В 31-вата минута Байерн можеше да отбележи и втори гол. Ариен Робен центрира от дясно, но неговото подаване бе твърде силно за Томас Мюлер, който не му достигне около метър да засече топката за втори път във вратата на Харт.

В 56-ата минута Томас Мюлер покачи на 2:0. Германският национал получи страхотно диагонално подаване от Данте, измъкна се от опита на Гаел Клиши за изкуствена засада, след което преодоля и Джо Харт.

Четири минути по-късно Фернандиньо загуби топката в средата на терена. Крос успя да открадне кълбото и веднага го пусна към Ариен Робен. Полузащитникът на Байерн остана един на един срещу Настасич, който не посмя да го срещне. Робен се възползва от това и стреля в близкия ъгъл на Джо Харт, който отново не успя да се намеси по най-добрия начин.

Две минути по-късно Робен отново застраши вратата на Сити с удар извън наказателното поле. Холандският полузащитник предоля няколко играчи в небесно синьо и стреля с левия крак, но този път Джо Харт се справи. Няколко секунди по-късно английският страж отново трябваше да спасява вратата си. Този път Мюлер се опита да отбележи втория си гол, но харт плонжира и спаси.

Мануел Пелегрини направи три бързи смени, които дадоха резултат. Мениджърът на Сити пусна в игра Негредо, Силва и Милнър на местата на Джеко, Насри и Агуеро.

В 80-ата минута се видя колко правилни тези смени бяха. Силва пусна топката към Негредо, който технично се освободи от Алаба и с красив удар с левия крак преодоля Нойнер.

Шест минути по-късно Байерн остана с човек по-малко. Яя Туре се измъкваше сам срещу Нойер, когато бе съборен от Боатенг, който, като последен в отбраната, заслужено получи директен червен картон. Отсъденият свободен удар бе изпълнен от Давид Силва. Испанецът стреля с левия крак от дъгата на наказателното поле, но ударът му срещна напречната греда.

Въпреки че бяха с човек повече, "гражданите" не успяха да достигнат до ново попадение. Алваро Негредо изпусна най-чистото положение за домакините в края на двубоя, като негов удар с глава мина на сантиметри от дясната греда на Нойер.

След този двубой, Баейрн (Мюнхен) излиза еднолично на върха в класирането на група "D" с шест точки. "Гражданите" са с три - колкото има и ЦСКА (Москва). Виктория Пилзен е на дъното с нулев точков актив.

Манчестър Сити 1:3 Байерн (Мюнхен)