3. Байерн марширува към трети пореден финал за Купата на Германия (ВИДЕО)

Байерн марширува към трети пореден финал за Купата на Германия (ВИДЕО)

Баварците бяха безмилостни срещу Хамбургер на техен терен - 5:0 и класиране на полуфиналите

Байерн (Мюнхен) беше безмилостен срещу Хамбургер, разбивайки ги с 5:0 на техния терен в четвъртфиналите за Купата на Германия.

Наставникът на домакините Берт ван Марвайк беше обсъждан от клубното ръководство през последните няколко дни и резултатът може окончателно да прелее чашата на началниците на „динозаврите”. Загубата е седма поредна в актива на Хамбургер, който на всичкото отгоре трябваше да играе цяло полувреме без контузилия се малко преди почивката Рафаел ван дер Ваарт.

С хеттрик се отличи Марио Манджукич, докато Данте и Ариен Робен се разписаха по веднъж. Баварците приветстваха завръщането на Бастиан Швайнщайгер, който се появи през второто полувреме и записа първи минути от ноември насам.

Марио Манджукич изведе Байерн напред в 21-ата минута, след като беше оставен напълно непокрит във вратарското поле, за да завърши с едно докосване рейд на Марио Гьотце отляво.

Данте покачи пет минути по-късно. Той засече с глава центриране от корнер на Тони Кроос и прати топката над преградилите голлинията бранители и вратар за 2:0.

Ариен Робен можеше окончателно до сложи точка на спора точно преди почивката, но ударът му отиде право в ръцете на вратаря Хакан Чалханоглу.

Холандецът все пак вкара гол след рестарта на мача, когато бе изведен от дълбочина и с едно от фирмените си изпълнения пусна топката в мрежата.

След това Манджукич добави четвърти гол за лидерите в Бундеслигата преди да завърши своя хеттрик минути по-късно с хубаво обръщане и завършек от близко разстояние.

Байерн не спря и можеше да направи резултата още по-убедителен, но за щастие на Хамбургер, баварците не успяха да отбележат повече.

Така носителите на трофея стигнаха полуфиналите, където вече място намериха съставите на Борусия Дортмунд, Кайзерслаутерн и Волфсбург.