3. Байерн Мюнхен нахлува в Шампионската лига след рутинна победа (видео)

Байерн Мюнхен нахлува в Шампионската лига след рутинна победа (видео)

Баварският колос победи Цюрих и на реванша в Швейцария, този път само с 1:0

Германският колос Байерн Мюнхен очаквано не срещна проблеми срещу Цюрих и уверено чака своите съперници в груповата фаза на Шампионската лига.
Отборът на Юп Хайнкес игра в тренировъчно темпо днес и въпреки това успя да вземе рутинна победа с 1:0 и във втория мач като гост на швейцарския вицешампион. Единственото попадение в срещата отбеляза Марио Гомес още в 7-ата минута на мача.

Така баварците ще играят там, където им е мястото – в груповата фаза на Шампионската лига след общ резултат от 3:0 в двата мача срещу швейцарците.

Мачът премина в спокойно темпо, като Шермити имаше шанс за Цюрих в 6-ата минута, но стреля покрай вратата на Нойер. Само минута по-късно Гомес получи между двамата централни защитници на домакините и предреши окончателно крайния изход на сблъсъка – 0:1 за Байерн.

Мюлер имаше добра възможност в 11-ата минута, когато проби по десния фланг и стреля, но ударът му мина на сантиметри от дясната греда на Леони. Играта стана бавна и Байерн очевидно пестеше сили за по-напечени мачове. Гомес можеше да вкара втори гол в последната минута на полувремето. Той се завъртя добре и шутира от малък ъгъл, но стражът на Цюрих се справи добре и изби.

През втората част Нилс Петерсен, който дойде в Мюнхен от Енерги Котбус, направи своя дебют в Шампионската лига. Хайнкес го вкара в игра на почивката на мястото на голмайстора Марио Гомес. Швейцарците опитаха да направят нещо запомнящо се в мача, но мъките им стигнаха своята кулминация в 55-ата минута. Родригес се пльосна театрално в наказателното поле, но съдията подмина претенциите за дузпа с пълно право.

В минутите до края на мача Байерн си играеше на котка и мишка със своя съперник. Немският колос играеше на ходом и когато пожелаеше разпиляваше отбраната на Цюрих. Рибери и Петерсен можеха да добавят нов гол на сметката на гостите, но вратарят Леони предотврати повторение на резултата от миналата седмица.

Цюрих 0:1 Байерн Мюнхен
0:1 7' Гомес

Цюрих: Леони, Кох, Тейшейра, Бармлетер, Родригес, Шонбахлер, Аергертер (65’ Гаич), Бъф, Джурич (66’ Брюнер), Шермити, Мехмеди (78’ Дърмич)

Байерн Мюнхен: Нойер, Боатенг, Ван Буйтен, Бадщубер, Лам, Швайнщайгер, Луис Густаво, Мюлер (72’ Алаба), Кроос (65’ Тимошчук), Рибери, Гомес (46’ Петерсен)

Какъв мач! Леверкузен срази Волфсбург с 4:3 в спиращ дъха спектакъл