3. Байерн Мюнхен не се затрудни за 2:0 над Фрайбург (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен не се затрудни за 2:0 над Фрайбург (ВИДЕО)

Хари Кейн и Томас Мюлер вкараха головете за баварците

Байерн Мюнхен победи Фрайбург с 2:0 в двубой от втория кръг на Бундеслигата и така остава с пълен точков актив и заема второто място във временното класиране с 6 точки.

В 36-ата минута Кристиан Гюнтер игра с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР, главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Хари Кейн, който бе безкомпромисен и вкара за 1:0.

След почивката нямаше много положения пред двете врати, но в 78-ата минута Томас Мюлер беше на точното място да отбележи. Серж Гнабри центрира в наказателното поле, където Мюлер с първото си докосване овладя и успя да си освободи място за изстрел с левия крак, който остави стража на гостите без възможност да реагира.

30 секунди след края на 4-те минути добавено време съдията Кристиан Дингерт отсъди дузпа за Фрайбург за игра с ръка на Жоао Палиня при удар на Ритсу Доан.

С изпълнението на дузпата се нагърби Лукас Хьолер, който обаче стреля над вратата и така баварците запазиха „суха“ мрежа.