3. Байерн Мюнхен подчини Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен подчини Борусия Дортмунд на "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

Баварците спечелиха мача от 14-ия кръг на Бундеслигата с класическото 3:0

Байерн Мюнхен постигна впечатляваща победа с 3:0 като гост на Борусия Дортмунд в дербито на 14-ия кръг на немската Бундеслига. Двубоят се игра на „Сигнал Идуна Парк” и бе вълнуващ, а и двата тима имаха добри положения за отбелязване на гол пред противниковата врата.

През първите 45 минути обаче не паднаха голове и на почивката резултатът бе 0:0. През второто полувреме отново и двата отбора имаха своите шансове, но единствено Байерн успя да отбележи. Точни в днешния мач за баварците бяха Марио Гьотце, Ариен Робен и Томас Мюлер.

Още в 3-ата минута домакините пропиляха отлична възможност за откриване на резултата. Хенрик Мхитарян пробва нещо средно между удар и центриране, а кълбото попадна в Роберт Левандовски, който нанесе удар, но не намери рамките на вратата. Тони Кроос пък пробва да отбележи с далечен удар в 17-ата минута, но топката премина встрани от дясната греда.

Малко преди да изтече половин час игра от първия съдийски сигнал, Марко Ройс получи кълбото, напредна с него и стреля силно към Мануел Нойер, който обаче отрази. В 35-ата минута Томас Мюлер центрира, а Марио Манджукич с много красиво изпълнение бе близко до гол, но Роман Вайденфелер спаси.

Той се справи и с удар на Мюлер почти веднага след това, а в 37-ата Ариен Робен центрира много опасно, но Марио Манджукич не успя да засече кълбото по най-добрия начин и опасността отмина. След 45 минути игра двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

В 55-ата минута Томас Мюлер не успя да намери рамките на вратата след удар с десния крак. Минута по-късно Марио Манджукич отстъпи мястото си на терена на Марио Гьотце, който се присъедини към тима от "Алианц Арена” именно от Борусия Дортмунд след края на миналия сезон. Именно Гьотце успя да открие резултата в 66-ата минута. Халфът получи кълбото и стреля с десния крак, а то влетя в десния ъгъл на Роман Вайденфелер.

5 минути след това Борусия Дортмунд имаше отлична възможност да изравни, след като Хенрик Мхитарян бе намерен на добра позиция, но нападателят не успя да преодолее Мануел Нойер, който спаси удара на арменския национал. Последва и ситуация, открила се пред Марко Ройс, но и неговият изстрел бе спасен от стража на гостите.

Кевин Гроскройц също пропиля възможност за домакините, а тези пропуски бяха наказани от Байерн Мюнхен в 85-ата минута, когато баварците достигнаха до втори гол. Тиаго Алкантара комбинира с Ариен Робен, който напредна с кълбото и с хубав прехвърлящ удар преодоля Роман Вайденфелер. Крайното 3:0 оформи Томас Мюлер в 89-ата минута с удар с десния крак.

В следващия кръг от Бундеслигата Байерн Мюнхен е домакин на новака Айнтрахт Брауншвайг. Борусия Дортмунд пък гостува на Майнц.

Валенсия най-накрая дочака победа в Ла Лига (ВИДЕО)

"Прилепите" надвиха с 2:0 Жирона като домакин

ОБЗОР: Айнтрахт в топ 3 на Бундеслигата (ВИДЕО)