3. Байерн Мюнхен продължава напред за купата, Робен се контузи (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен продължава напред за купата, Робен се контузи (ВИДЕО)

Тимът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 като гост на Аугсбург, вижте всички резултати от осминафиналите

Отборът на Байерн Мюнхен се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, след като постигна победа с 2:0 като гост на Аугсбург. Срещата от осминафиналната фаза на надпреварата се игра на стадион „SGL Арена“.

Воденият от Пеп Гуардиола тим излезе с гол напред още в 4-ата минута, а автор на първото попадение за Байерн Мюнхен бе Ариен Робен. Гьотце подаде към Манджукич, а той намери Робен, който нанесе изстрел, вратарят спаси, но топката попадна отново в холандеца, който при добавката не сбърка и направи резултата 1:0.

Робен обаче бе заменен принудително от Томас Мюлер в 16-ата минута. Вратарят на домакините Марвин Хитц влезе много грубо в краката на холандския национал, който след това единоборство видимо изпитваше болка. Така Пеп Гуардиола трябваше да извърши принудителна смяна и пусна Мюлер вместо Робен.

Вторият гол за гостите бе дело на именно на Томас Мюлер, който се разписа в 78-ата минута. Полузащитникът получи топката от Жером Боатенг и от близко разстояние отбеляза за 2:0.

Така Байерн Мюнхен ще играе на четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия, за където се класира и отборът на Айнтрахт Франкфурт, който спечели с 4:2 като домакин на Зандхаузен в друг мач, който се игра днес.

Съставът на Байерн Мюнхен:
Нойер, Данте, Рафиня, Боатенг, Алаба, Тиаго Алкантара, Хави Мартинес, Робен (Мюлер 16'), Гьотце (Рибери 67'), Кроос (Хьойберг 86'), Манджукич.

Айнтрахт Франкфурт – Зандхаузен 4:2

*В удебелено са подчертани всички отбори, които ще играят на четвъртфиналите на турнира за Купата на Германия.