3. Байерн (Мюнхен) разгроми Щутгарт за едно полувреме (ВИДЕО)

Байерн (Мюнхен) разгроми Щутгарт за едно полувреме (ВИДЕО)

Левандовски вкара 14-ия си гол от началото на сезона за крайното 4:0

Байерн (Мюнхен) постигна нова убедителна победа. Баварците се наложиха с 4:0 над Щутгарт в двубой от 12-ия кръг на Бундеслигата. Срещата се проведе на стадион „Алианц Арена” пред около 75 000 зрители.

Припомняме, че отборът на треньора Хосеп Гуардиола, срази Арсенал в Шампионската лига с 5:1.

Домакините изковаха успеха си още през първото полувреме. Голмайстори станаха Ариен Робен, Дъглас Коща, Роберт Левандоски и Томас Мюлер. С изключение на бразилеца, всички останали се разписаха и срещу „топчиите”.

Това бе 11-ата поредна победа за баварците срещу Щутгарт.

През първата част, отборът на Байерн отправи цели 20 удара срещу само 2 от страна на гостите, които бяха извън очертанията на вратата. Голът на Левандоски беше негов 14-и от началото на сезона и постави рекорд – той стана първият футболист, който вкарава толкова след 12 кръга в първенството от началото на новото хилядолетие.

С този успех баварците събраха 34 точки на върха в класирането. Вторият – Борусия (Дортмунд) – има 26, като футболистите на Томас Тухел ще мерят сили в този кръг с Шалке в неделя, 8-и ноември. Швабите са само на една позиция от зоната на изпадащите с 10 точки.

Кьолн победи Байер (Леверкузен ) с 2:1 като гост в друг мач от съботната програма в Бундеслигата. Това е второ поражение за „аспирините” за тази седмица. Те отстъпиха драматично от Рома в Шампионската лига с 2:3. Това бе втори пореден успех за Кьолн в първенството – в миналия кръг отборът се наложи категорично над Шалке с 3:0.

Голът за Байер вкара Хавиер Ернандес, а победата за Кьолн осигури Доминик Маро, който вкара и двата гола.

Майнц 05 също се поздрави с успех в 12-ия кръг. Тимът победи третия в таблицата Волфсбург с 2:0 като домакин. Голмайстори станаха Юнус Малъ и Пабло де Бласис.

В останалите мачове от събота – Борусия (Мьонхенгладбах) - Инголщадт и Хонехайм -Айнтрахт (Франкфурт) – завършиха при нулеви равенства

Реал за Варан: Завинаги един от нас