3. Байерн Мюнхен с 4 от 4 след само 2:0 над Рома в ответния мач и е на осминафинал (+ВИДЕО)

Баварците за 7-ми пореден път достигнаха фазата на елиминациите в Шампионската лига

Байерн Мюнхен записа четвърта победа от четири мача и за 7-ми пореден път се класира за фазата на елиминациите в Шампионската лига. Баварците победиха италианския Рома и в ответния мач, този път само с 2:0 на фона на онова 7:1 отпреди две седмици, и вече са недостижими на първото място.

След най-голямата победа на Байерн в Шампионската лига преди две седмици (7:1) Рома търсеше реванш за най-тежката си загуба в евротурнирите.

„Вълците” бяха облагодетелствани от отсъствието на вкаралия два гола на „Олимпико” Ариен Робен, който страдаше от стомашни проблеми. В състава на Рома Франческо Тоти, Жервиньо, който имаше 3 гола в Шампионската лига, и Миралем Пянич бяха оставени на пейката. На вратата започна Лукаш Скорупски, докато Де Санктис бе резерва.

Рома започна далеч по-добре от първия мач. В 29-ата минута Раджа Наинголан беше изведен сам срещу вратаря от Алесандро Флоренци, но падна твърде лесно под натиска на излезлия напред Мануел Нойер. Реферът правилно прецени, че няма никакви основания за дузпа.

Флоренци изпита сериозни болки в глезена малко по-късно, но продължи.

Байерн показа, че е по-класният отбор, като с лекота стигаше до положения. В 38-ата минута баварците, който вече доминираха, откриха след взаимодействие между Давид Алаба и Франк Рибери. Алаба получи вляво, напредна и пусна на дузпата за Рибери, който в обратния ъгъл не остави шансове на Скорупски.

Французинът вкара втория си гол в Шампионската лига този сезон.

През втората част Флоренци отново стъпи лошо и вече поиска смяна. Пянич замени накуцващия футболист.

Бенатия пък пропусна златна възможност в 59-ата минута, след като от няколко метра не успя да улучи топката.

В 64-ата минута Марио Гьотце удвои преднината на баварците. Левандовски бе изпуснат отляво в наказателното поле и сервира чудесен пас за Гьотце. Последният малко лошо засече топката, но все пак го направи точно.

Мануел Нойер направи две страхотни спасявания в края при опити на Жервиньо, който стана от пейката, и на Наинголан, в рамките на една атака.

Така, Байерн събра 12 точки и води с 8 пред Рома и ЦСКА Москва, и с 10 повече от Манчестър Сити.