3. Байерн Мюнхен се подигра с Ростов на старта в Шампионска лига (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен се подигра с Ростов на старта в Шампионска лига (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид измъкна трите точки при гостуването на ПСВ

Байерн Мюнхен започна ударно в група „D”, отнасяйки с 5:0 гостуващия Ростов. Левандовски започна головата фиеста след точно изпълнена дузпа, а Мюлер удвои в края на полувремето. Кимик бе точен на два пъти след почивката, а крайното 5:0 оформи Хуан Бернат.

Байерн започна търпеливо срещата без да налага високо темпо още от първата минута. Ростов показваше стабилна игра в отбрана и футболистите на гостите успявах да задържат топката на безопасно разстояние от вратата си.

В 26-ата минута при центриране от корнер Гатчан фаулира Левандовски и главният рефер Антъни Тейлър посочи бялата точка. Левандовски изпълни точно дузпата и даде аванс на своя тим.

Хумелс нанесе добър удар с глава в 38-ата, но вратарят на Ростов показа рефлекс и изби.

В добавеното време Алаба напредна отляво и центрира в наказателното поле, където Мюлер засече отлично и прати кълбото в мрежата за втори път.

С два гола преднина Байерн вдигна оборотите след почивката и бързо увеличи аванса си.

В 53-ата Дъглас Коща видя добре влизащите на скорост Видал и Кимик и центрира в пеналта на гостите, Видал пропусна топката, но Кимик засече точно за 3:0.

Пет минути по-късно Левандвоски пропусна от чиста позиция, стреляйки над напречната греда.

В 60-ата отново Кимик огорчи отново Дзанаев, след като отбраната на руснаците проспа центриране в наказателното поле и 21-годишният халф насочи с глава топката във вратата за 4:0.

Видал също бе близо до попадение, но ударът му в горния ляв ъгъл бе отразен от Дзанаев.

Една от малкото възможности пред гостите дойде в 85-ата минута след изпълнение на фаул, но Нойер  бе на мястото си и улови кълбото.

В 90-ата минута резервата Хуан Бернат оформи крайното 5:0.

В другия мач от групата Атлетико Мадрид измъкна трите точки при гостуването на ПСВ. Голмайстор за „дюшекчиите” стана Саул в 43-ата.

Малко след попадението на гостуващия тим ПСВ получи правото да изпълни дузпа, но Гуардадо пропусна от бялата точка.