3. Байерн (Мюнхен) спечели "Ауди къп" след драма при дузпите, Бербатов се отчете с греда

Баварският колос Байерн (Мюнхен) спечели турнира „Ауди къп” който се провежда в чест на 100-годишнината на автомобилния концерн, след като на финала германският тим се наложи със 7:6 над Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи

Баварският колос Байерн (Мюнхен) спечели турнира „Ауди къп” който се провежда в чест на 100-годишнината на автомобилния концерн, след като на финала германският тим се наложи със 7:6 над Манчестър Юнайтед след изпълнение на дузпи. Българският национал Димитър Бербатов започна като титуляр в селекцията на „червените дяволи” и остана на терена до 75-ата минута. През първата част Марио Гомес и Бербатов удариха по една греда, но в крайна сметка редовното време завърши при нулево реми.

В 11-ата минута Ван Бомел се опита да изведе Марио Гомес зад отбраната на „червените дяволи”, но Патрис Евра спря устрема на новото попълнение на баварския гранд. Само 7 минути по-късно струващият 30 милиона евро бивш играч на Щутгарт нацели страничната греда. Марк Ван Бомел проби през центъра на терена, пусна топката между Еванс и Фърдинанд, но ударът на Гомес с левия крак срещна близката греда на вратаря Едвин Ван Дер Саар.

В 37-ата минута българинът Димитър Бербатов също нацели страничната греда. Майкъл Оуен проби по крилото и центрира към капитана на националния ни отбор, който стреля с гръб към вратата, но кълбото се удари в страничния стълб на Рензинг. Само две минути по-късно Гомес имаше още една възможност да се разпише, след като Тимусчук му сервира топката в наказателното поле, но изстрелът на германския национал мина покрай вратата на Ван Дер Саар.

Още в началото на втората част пред Бербатов се откри още едно чисто голово положение. Капитанът на Манчестър Райън Гигс центрира от пряк свободен удар, но ударът с глава на българския нападател мина над вратата. Баварският колос отвърна с опасен изстрел на Демикелис от 30-ина метра, който бе избит с мъка от стража на „червените дяволи”. В 62-ата минута Поул Скоус изведе новото попълнение на английския тим Майкъл Оуен в наказателното поле на Байерн, но изстрелът на бившия нападател на Ливърпул попадна в тялото на Рензинг. Само шест минути по-късно Скоус стреля от 25 метра, но отново стражът на баварския колос се намеси много авторитетно.

Байерн отново увеличи оборотите в последните минути, след като в тима бяха направени няколко смени. Въпреки това домакините така и не успяха да създадат реална голова възможност през втората част. За сметка на това в 84-ата минута Рууни се измъкна зад защитата, но стреля над вратата

До края на мача и двамата отбора се опитаха да стигнат до победата, но в крайна сметка спорът за титлата трябваше да се реши с изпълнение на дузпи. Вратарят на Байерн се превърна в герой за своя тим, след като хвана дава удара от бялата точка - на Евра и Еванс, докато единствено Пранич не успя да преодолее Ван Дер Саар. Даниел Ван Буйтен реазлизира последната дузпа и донесе титлата за баварския гранд.

Байерн (Мюнхен) - Манчестър Юнайтед 0:0 (7:6)

Манчестър: Ван Дер Саар, Фабио, Фърдинанд, Еванс, Евра, Нани, Флетчър, Гибсън, Гигс, Бербатов, Оуен

Байерн: Рензинг, Демикелис, Брено, Браафхайд, Тимосчук, Ван Бомел, Швайнщайгер, Баумйохан, Мюлер, Гомез