3. Байерн Мюнхен унищожи Вердер на старта на новия сезон (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен унищожи Вердер на старта на новия сезон (ВИДЕО)

Баварците попиляха своя съперник с 6:0, Левандовски с хеттрик

Байерн Мюнхен стартира защитата си на титлата в Германия с голов спектакъл пред собствена публика, наказвайки с 6:0 Вердер Бремен. Роберт Левандовски показа за пореден път головият си нюх и се отчете с хеттрик (13`; 46`; 77`), а по един гол вкараха Шаби Алонсо (9`), Филип Лам (66`) и Франк Рибери (73`).

Байерн започна ударно срещата, а в 7-ата минута единствено навременна реакция на бранител попречи на Томас Мюлер да открие резултата. Две по-късно обаче Шаби Алонсо разпечата вратата на гостите със страхотен шут извън наказателното поле, с който матира вратаря на Вердер.

Добра комбинация на Рибери с Левандовски завърши с прецизен удар на поляка, с който резултатът се покачи на 2:0.

В 31-ата минута Томас Мюлер пробва далечен удар, вратарят отклони в гредата, а при добавката Левандовски не успя да намери опразнената врата и би в аут.

В 39-ата и гредата се притече на помощ на гостите, когато след нова мълниеносна атака на Байерн Левандовски бе изведен на чиста позиция, но вратарят Вийдвалд успя да чукне леко топката след удара на нападателя и кълбото срещна напречната греда.

След почивката абсолютната доминация на Байерн продължи, като домакините записаха още четири гола в сметката си.

В самото начало на втората част Левандовски направи резултата класически, а в 66-ата Лам  вкара за 4:0.

Рибери в 73-ата засче подаване на Мюлер и от точката на дузпата прати топката в мрежата за 5:0, а край на головия спекатъл сложи Левандовски от дузпа в 77-ата, с което оформи и своя хеттрик.