3. Байерн /Мюнхен/ затвърди лидерската си позиция в Бундеслигата (видео)

Байерн /Мюнхен/ затвърди лидерската си позиция в Бундеслигата (видео)

Шалке и Борусия /Дортмунд/ също записаха победи, вижте всички резултати от съботните срещи в Германия

Германският колос Байерн /Мюнхен/ продължи с отличните си изяви в Бундеслигата, след като се наложи с 2:0 у дома над сензацията в елита Айнтрахт /Франкфурт/ в мач от 11-ия кръг на първенството.

Така баварците, които през седмицата разнищиха с 6:1 френския Лил в среща от Шампионската лига, успяха да дръпнат с 10 точки пред днешния си опонент, запазвайки първата позиция във временното класиране.

Лошата новина за Юп Хайнкес от срещата бе свързана с травмата на Джером Боатенг, който се контузи още в 32-ата минута и бе заменен принудително от Даниел ван Буйтен.

Първото полувреме на „Алианц Арена” вървеше към нулево равенство, но секунди преди почивката домакините нанесоха своя удар.

Тогава новото попълнение Хави Мартинес асистира на звездата Франк Рибери и френският национал прониза Кевин Трап за 1:0.

След почивката гостите се опитаха да отвърнат на удара, за да избегнат трета поредна загуба далеч от дома, но вместо това инкасираха нов гол.

Той падна в 77-ата минута от дузпа, реализирана от крайния бранител Давид Алаба (20 г.), който се разписа за едва пети път в своята кариера.

След победата Байерн събра 30 точки и остана на седем пред втория Шалке 04, който също постигна успех днес. „Кралскосините” се наложиха над Вердер /Бремен/, също като домакини, но с 2:1.

Междувременно шампионът Борусия /Дортмунд/ надви безпроблемно последния в класирането Аугсбург с 3:1, а Фрайбург и Хамбургер не си вкараха гол – 0:0.