3. Байерн на два пъти изпусна аванс и взе само точка срещу 10-те от Айнтрахт (Ф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

Втори пореден хикс за баварците, които повеждаха на два пъти чрез Робен и Кимих

Байерн Мюнхен изпусна два пъти аванса си на „Комерцбанк Арена” за 2:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт) в седмия кръг на Бундеслигата. За баварците това беше второ поредно равенство след 1:1 с Кьолн. По същото време "козлите" надвиха у дома Инголщад с 2:1 и изскочиха само на две точки зад лидерите от "Алианц Арена".

Във Франфурт Давид Алаба майсторски овладя далечен пас на Хумелс в 10-ата минута и центрира, а Ариен Робен от малък ъгъл прокара през краката на вратаря Храдецки за 1:0.

Айнтрахт обаче играеше силно и в 16-ата минута десният бек Тимъти Чандлър нацели гредата зад Нойер от воле. Чандлър опита с глава да намери на далечната греда Алекс Майер, Нойер със сетни сили успя да избие от голлинията.

Две минути преди паузата щастлив рикошет даде възможност на унгареца Шаболш Хущи да изравни за 1:1 и заслужено Франкфурт не губеше на почивката.

Джошуа Кимих се размина с 4-ия си гол за сезона след мощен изстрел покрай лявата греда, а после изведе Коман на чиста позиция и френското крило нацели греда.

Кимих все пак стигна до този четвърти свой гол за сезона в 62-ата минута. Тогава Хумелс тръгна мощно напред, топката му бе избита към младока и той прати в мрежата – 2:1 за баварците.

Хущи остави своите с 10 души с втори жълт картон за пререкание с резервата Ренато Санчес и нещата станаха сложни за домакините.

Левандовски пропусна да реши мача, но Айнтрахт демонстрира висок дух и в 12 минути преди края Чандлър проби и стреля от фланга, топката летеше в аут, но Марко Фабиан на втора греда с гърди успя да насочи в мрежата – 2:2.

Байерн имаше 10 минути да вкара победен гол, ала срещаше невероятна съпротива. Левандовски имаше шанс да прати трите точки в Мюнхен, но с глава насочи встрани.

Байерн е лидер със 17 точки, но Кьолн победи у дома Инголщад с 2:1 и вече е само с две зад тях с 15. Херта е трети с 14, а Борусия (Д) има 13.