3. Байерн надви трудно Унион Берлин, за да доближи Леверкузен (ВИДЕО)

Байерн надви трудно Унион Берлин, за да доближи Леверкузен (ВИДЕО)

Баварците са на четири точки от лидера в Бундеслигата

Байерн можеше да поведе в 6-ата минута. Тогава Матайс де Лихт засече с глава центриране от корнер на Йозуа Кимих. Фредерик Рьонов успя да избие, а топката се озова в Дайо Упамекано, който опита добавка, но стражът отново се намеси и спаси.

В 23-ата минута домакините направиха още един пропуск. Рафаел Герейро получи отляво, но се забава и изпусна момента за удар. Вместо това португалецът опита пас по земя, който достигна до Коман, а французинът насочи към вратата, но топката мина опасно покрай вратата. Четири минути по-късно Леон Горетцка шутира над вратата от границата на наказателното поле.

На полувремето Томас Тухел предприе смяна и пусна в игра Ерик Дайър на мястото на получилия травма в края на първата част Упамекано. За англичанина това беше дебют с екипа на германския хегемон. В 46-ата минута Байерн стигна до гол. Хари Кейн нанесе удар в гредата. Топката стигна до Герейро, който шутира силно и прати топката във вратата от 10-12 метра.

Байерн продължи да атакува и в 55-ата минута Хари Кейн прати топката във вратата за втори път. Лирой Сане беше изведен отдясно в наказателното поле и върна към точката за изпълнение на дузпа, където Кейн насочи във вратата. Голът обаче беше отменен заради засада на Сане.

В 75-ата минута се стигна до меле между двата отбора, след като Лирой Сане се опита да изпълни тъч, но треньорът на Унион Ненад Биелица не му позволи да вземе топката. Последва сблъсък между двамата, при който хърватският специалист удари футболиста през лицето. След това се намесиха и част от останалите футболист. Главният рефер Франк Виленборг показа директен червен картон на наставника на "железните".

В 81-ата минута пред баварците се откри нов шанс за гол. Герейро центрира в наказателното поле, където Горетцка отправи опасен удар с глава, но топката премина опасно покрай вратата. Четири минути след това Рьонов не успя да улови центриране към далечната греда за Кейн. Англичанинът обаче не успя да се ориентира добре, за да прати топката във вратата.