3. Байерн не остави шансове на Цюрих и вече докосва групите на Шампионската лига (видео)

Немският колос постигна заслужен успех с 2:0 срещу швейцарския тим

Немският колос Байерн Мюнхен постигна ценна победа в първия си мач срещу Цюрих от плейофната фаза на Шампионската лига и по този начин почти сигурно си осигури класиране за групите на турнира. В играния днес мач на „Алианц Арена” баварците постигнаха успех с 2:0, като по този начин взех солиден аванс преди реванша на швейцарска земя.

Мачът започна по най-добрия начин за Байерн Мюнхен. Баварците поведоха в 8-ата минута на срещата, което стана благодарение на попадението на Бастиан Швайнщайгер, който с гола си даде много ценна преднина на тима си. До почивката на мача домакините продължиха да са по-активният тим, а пропуски пред противниковата врата направиха Филип Лам и Марио Гомес. Втори гол в срещата преди края на първата част обаче все пак не падна и след първите 45 минути Байерн имаше аванс от един гол.

През второто полувреме тимът от „Алианц Арена” продължи да атакува и усилено да търси гола, а в 53-ата минута дойде една от най-чистите възможности за баварците в мача. Франк Рибери стреля от границата на наказателното поле, а Леони отрази, след което топката отиде у непокрития Филип Лам. Защитникът обаче не отигра кълбото съсредоточено и го прати в тялото на вратаря на гостите.

Точно когато изтичаше час игра дойде нов пропуск пред вратата на Цюрих. Франк Рибери стреля от пряк свободен удар, а единственият помощник на стража на гостуващия тим се оказа лявата му греда. Дори тя обаче не можеше да помогне на Цюрих в 72-ата минута, когато Робен отправи страхотен изстрел с левия крак и не остави никакъв шанс на Леони, правейки резултата 2:0.

До края на мача Марио Гомес можеше да отбележи трети гол, но Джурич изчисти от голлинията и по този начин крайният резултат от мача бе 2:0. Цюрих пък завърши срещата с десет души, след като Матю Беда си изкара втори жълт картон и бе изгонен от главния съдия Алексей Николаев.