3. Байерн не прости и на Леверкузен, отново е на 20 точки пред Дортмунд (ВИДЕО)

Байерн не прости и на Леверкузен, отново е на 20 точки пред Дортмунд (ВИДЕО)

Баварците с девета поредна победа в Бундеслигата

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи нова важна стъпка към спечелването на титлата, след като днес спечели дербито срещу Байер Леверкузен с 2:1. Срещата се игра на стадион "Бай Арена" и бе от програмата на 26-ия кръг на първа Бундеслига.

Това девета поредна победа за баварците в първенството.

Иначе мачът започна равностойно, като първият удар към една от двете врати дойде чак в 21-ата минута, когато Кастро не уцели целта от далечна дистанция.

Последваха пропуски на Швайнщайгер и Гомес, а баварците постепенно натиснаха противника си.

"Аспирините" също имаха своите шансове за гол, но първо шут на Волшайд бе блокиран, а след това Нойер трябваше да се намесва след изстрел на Бьониш.

Така се стигна до 37-ата минута, когато гостите излязоха напред в резултата. Тогава след бърза контраатака Шакири изведе Гомес в наказателното поле на Леверкузен, а нападателят с десния крак направи безпомощен Лено за 1:0.

През втората част домакините се активизираха и в 54-ата минута Сам засече добре центриране от корнер, но прати топката в аут.

Шакири и Робен пък пропуснаха да удвоят аванса на своите, а в 73-ата минута Кислинг шутира неточно от изгодна позиция.

Така дойде 75-ата минута, когато по-добрата игра на "аспирините" даде резултат и Ролфес възстанови статуквото, разписвайки се отблизо след пас с глава на Бьониш.

До края на мача и двата отбора имаха своите шансове да стигнат до гол, но късметът се усмихна на гостите от Мюнхен. В 87-ата минута Швайнщайгер центрира от корнер в пеналта на Байер, където Волшайд злощастно насочи топката към мрежата си и донесе успеха на Байерн.

След победата баварците вече имат актив от 69 точки на върха в класирането, на цели 20 пред 2-ия Борусия (Дортмунд). Тимът на Леверкузен пък е 3-и с 45 точки.