3. Байерн не се затрудни срещу Аугсбург, Кейн вкара и на "Алианц Арена"(ВИДЕО)

Байерн не се затрудни срещу Аугсбург, Кейн вкара и на "Алианц Арена"(ВИДЕО)

Баварците постигнаха успех с 3:1

Хари Кейн откри головата си сметка на "Алианц Арена", а Байерн Мюнхен победи Аугсбург с 3:1. Срещата беше от втория кръг на Бундеслигата. За англичанина това бяха първи голове на стадиона на новия му клуб след трансфера от Тотнъм. Баварците излязоха напред в резултата след автогол на Фелик Удокай в 33-ата минута на срещата, а седем по-късно Кейн беше точен от дузпа. Нападателят направи преднината на своя отбор класическа в 69-ата минута, а крайният резултат оформи Дион Белйо малко преди края.

С успеха баварците събраха 6 точки, докато Аугсбург е с една в своя актив.

Гостите започнаха смело срещата и организираха няколко опасни контраатаки, а в 27-ата минута можеше и да поведат. Ермедин Демирович получи топката отдясно, справи се с Нусаир Мазрауи и отправи удар от отлична позиция, но покрай вратата. Малко след това Леон Горетцка отправи удар от далечна дистанция, с който вратарят се справи.

Байерн поведе в 32-ата минута. Тогава Серж Гнабри с отлично подаване изведе Лирой Сане на стрелкова позиция. Германецът отправи удар, който стражът отрази. Топката обаче се удари във Феликс Удокай и премина голлинията за 1:0.

В 40-ата минута баварците получиха дузпа. Удар на Йозуа Кимих срещна ръката на Никлас Дорш и след намесата на ВАР главният рефер посичи бялата точка. Зад топката застана Хари Кейн, който не сбърка за 2:0.

След почивката Байерн продължи да търси още голове. В 49-ата минута Кингсли Коман намери Кейн в наказателното поле. Англичанинът опита удар от малък ъгъл, който не намери целта. Малко по-късно имаше опасна ситуация пред другата врата. Бериша получи топката около точката на дузпата, но Горетцка се намеси в решителен момент и му изби топката.

В следващите минути Коман се активизира и две негови опасни центрирания едва не доведоха до гол във вратата на Фин Дамен. Той първо успя да отклони топката преди тя да стигне до Сане в близост до вратата, а след това направи страхотно спасяване след удар с глава на Гнабри. При последвалия ъглов удар топката стигна до Упамекано в наказателното поле, но ударът на бранителя бе отклонен.

В 68-ата минута удар на Сане в далечния ъгъл срещна гредата. Малко след това Байерн стигна до трети гол. Отлична комбинация между Коман и Алфонсо Дейвис изведе канадеца отляво. Той подаде към Кейн, а нападателят елегантно пусна топката покрай вратаря.

В 85-ата минута Кейн беше близо до своя хеттрик, след като засече центриране на Конрад Лаймер, но прати топката покрай вратата. Малко след това Аугсбург намали резултата. Демирович изведе с пас между краката на Матайс де Лихт Дион Белйо сам срещу Свен Улрайх и хърватинът вкара за 3:1.