3. Байерн обърна Бохум за едно полувреме в супер мач (видео)

Байерн обърна Бохум за едно полувреме в супер мач (видео)

Баварците на 1/4-финал за купата на Германия след успех с 2:1, дошъл в последната минута

Лидерът в класирането на Бундеслигата Байерн (Мюнхен) стигна изключително драматично до ¼-финалите на турнира за купата на Германия, след като победи с обрат и гол в последната минута Бохум с 2:1.

Наставникът на баварците Юп Хайнкес заложи на силна титулярна единайсеторка за последния мач през календарната година на своя тим, но остави на резервната скамейка голмайстора на отбора Марио Гомес, на чието място се появи Ивица Олич.

Подкрепяни от своята вярна публика обаче домакините започнаха силно мача и в 26-ата минута успяха да поведат, след като италианеца Джовани Федерико засече остро центриране отдясно и вкара топката в опразнената врата.

Въпреки попадението заемащият девета позиция в класирането на Втора Бундеслига тим не се отказа да атакува и в 37-ата минута Боатенг игра с глава, след което топката срещна ръката на Филип Лам в наказателното поле на баварците, но реферът Михаел Вайнер подмина ситуацията без да посочи към бялата точка.

До почивката Байерн така и не успя да организира нищо по-интересно в предни позиции, а хърватинът Ивица Олич така и не оправда претенциите си да попада по-често сред титулярите на своя мениджър.

Опитният специалист забеляза инертността на своите възпитаници в предни позиции и след паузата пусна в игра топреализатора Марио Гомес и избрания за футболист номер едно на Австрия тийнейджър Давид Алаба, които промениха много играта на Байерн.

През вторите 45 минути зрителите трудно можеха да си поемат дух, тъй като атаките следваха една след друга и бяха коя от коя по-красиви.

Гостите върнаха едно попадение още в 52-ата минута след показна атака, започнала от стража им и преминала през капитана Филип Лам.

Последният подаде към Гомес, който изведе Тони Кроос отдясно, младокът му върна, нападателят стори същото и в крайна сметка Кроос остана очи в очи със стража на домакините, преодолявайки го с удар по диагонала.

След попадението двата тима се впуснаха в страхотна битка, но двете отбрани бяха на висота и спираха иначе красивите атаки.

Така се стигна до последната 90-ата минута, в която представилия се като цяло доста посредствено в срещата холандец Ариен Робен донесе победата на своите след добра контраатака.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1