3. Байерн обърна до 6:2 Гройтер Фюрт за Купата на Германия

Байерн обърна до 6:2 Гройтер Фюрт за Купата на Германия

„Баварците” се вихрят през второто полувреме, Караславов не игра за гостите

Отборът на Байерн Мюнхен се класира на полуфиналите за Купата на Германия, след като победи втородивизионния Гройтер Фюрт с 6:2 на своя „Алианц Арена”. „Баварците” губеха с 1:2 на почивката, но Франк Рибери и компания не допуснаха сензация. За гостите резерва през целия мач остана българинът Асен Караславов.

Байерн успя да поведе буквално при първата си голова възможност. Още в 5-ата минута Томас Мюлер бе изведен от Франк Рибери и прати топката в долния десен ъгъл на противниковата врата. Само пет минути по-късно Кристофър Ньоте възстанови статуквото, изстрелвайки кълбото на същото място, но зад Михаел Рензинг.

Гостите стигнаха до изненадващ обрат на „Алианц Арена” в 40-ата минута. Сами Алагуи засече с глава центриране на Николай Мюлер и отбеляза пред погледа на слисания страж на „баварците”.

Байерн, които бяха в серия от 10 поредни победи, бързо се съвзе през второто полувреме, когато снеговалежът спря, и обърна развоя на мача в своя полза. Най-напред в 58-ата минута възпитаниците на Луис ван Гаал получиха право да изпълнят дузпа, когато Фюрстнер спря с ръка удар на Робен. Холандецът застана зад топката и изравни резултата на 2:2.

Дойдоха миговете на Франк Рибери. В 61-ата минута гениалният французин изненадващо се озова на изгодна позиция и за трети път разочарова Стефан Лобоуе, а седем минути по-късно предостави честта на Филип Лаам за 4:2.

Ариен Робен и Томас Мюлер също не останаха по-назад в 82-ата минута, когато двамата комбинираха и последният отбеляза втория си гол в двубоя, демонстрирайки че играе добре и с левия крак.

Срамът за гостите, които само преди 45 минути бяха на обратния полюс, придоби още по-големи размери. Голмайсторът Алагуи си отбеляза автогол за крайното 2:6.

Така Байерн не срещна проблеми и успя да преодолее без проблеми четвъртфиналната фаза на надпреварата. По последна информация жребият за полуфиналите трябва да се тегли още днес.

За последно Байерн спечели Купата на Германия през 2008 г., когато победи Борусия Дортмунд с 2:1 във финала. „Баварците” са рекордьори в този турнир с 14 трофея в своята витрина.