3. Байерн обърна Инголщад за 3:1 в баварското дерби, Дортмунд пак мачка с 6:0 (ВИДЕО)

Байерн допусна първи гол при Анчелоти, Рибери направи хеттрик от асистенции, втора победа с 6:0 за Дортмунд тази седмица

Байерн Мюнхен за първи път допусна гол в официален мач под ръководството на Карло Анчелоти, но успя да направи обрат за 3:1 на „Алианц Арена” в баварското дерби срещу Инголщад от третия кръг на Бундеслигата. Левандовски, Шаби Алонсо и Рафиня вкараха, а Франк Рибери се отчете с хеттрик от асистенции за немския шампион, който има само победи с Анчелоти начело.

Матс Хумелс и Жером Боатенг ги нямаше в защита, а Ренато Санчес беше титуляр в центъра. Изненадващо гостите, които още са без успех през сезона, поведоха с първата си възможност. Матю Леки проби по лявото крило и пусна в свободната зона в наказателното поле за Дарио Лескано, който вкара между краката на Нойер за 1:0 в осмата минута.

Авансът се задържа само 4 минути. Рибери пусна между двама защитници за Левандовски, който технично прехвърли излезлия да го пресреща вратар Ниланд.

До почивката Инголщад се държеше отлично и Леки накара Нойер да спасява.

Втората част обаче започна с гол за Байерн и пълният обрат беше факт. Рафиня се включи на фланга и центрира на втора греда, там Рибери свали за Шаби Алонсо, който прецизно насочи  ниския си удар в левия ъгъл неспасяемо – 2:1.

В 54-ата минута австралиецът Матю Леки се справи с Алонсо и Рафиня, но очи в очи с Нойер би близо до вратаря и той с една ръка изби над вратата.

Интригата свърши шест минути преди края. Рибери направи третата си асистенция, а десният бек Рафиня с нисък шут покачи на 3:1.

Борусия (Дортмунд) наниза цели шест гола за 6:0 над Дармщад у дома на „Сигнал Идуна Парк”. Това беше впечатляваща втора поредна победа с 6:0 на тима на Томас Тухел след шестицата във Варшава над Легия в Шампионска лига през седмицата.

Седем минути бяха нужни на „жълто-черните” да поведат днес. Вратарят Бурки подхвана контра, а Усман Дембеле върна за Гонсало Кастро, който вкара първия гол.

До почивката нови голове не паднаха, но Дотмунд се развихри след паузата. Адриан Рамос удвои след избиване на вратаря Есер при далечен удар. Кристиян Пулишич набързо направи 3:0 с удар от няолко метра.

Нимайер от гостите беше изгонен и нещата станаха страшни. В 78-ата минута Кастро насочи центриране в мрежата за 4:0, а после подаде на Себастиан Роде за петия гол. Турската надежда Емре Мор сложи края с шести гол две минути преди края.