3. Байерн очаквано спечели баварското дерби

Байерн очаквано спечели баварското дерби

Германският шампион би Нюгнберг с 2:0 и вече има 56 т. след 20 кръга

Германският и европейски шампион Байерн (Мюнхен) спечели баварското дерби срещу Нюрнберг с 2:0.

Така момчетата на Хосерп Гуардиола записаха своя 12-ти пореден успех и 18-ата си победа от началото на сезона в XX кръг на Бундеслигата.

Срещата започна на много високи обороти, като футболистите на Нюрнберг удариха греда още във втората минута чрез Кийотаке, а после Мануел Нойер трябваше да демонстрира класата си след опасен изстрел на Гинчек.

Байерн обаче успя да поведе с първата си по-качествена атака. Давид Алаба получи пас на крилото, след което центрира в наказателното поле към Манджукич, а хърватинът се пребори с Марвин Платенхарт и от воле разстреля Шафер за 0:1.

До края на полувремето Робен и Томас Мюлер удариха гредите, но до втори гол така и не се стигна.

Нищо не помогна на Нюрнберг обаче в 47-ата, когато шампионите удвоиха своята преднина с гол на Филип Лам, за който подаде Марио Манджукич.

До края момчетата на Пеп Гуардиола можеха да стигна и до класическа победа, но Алаба и Мюлер пропуснаха, а Робен нацели гредата.

Въпреки това, те остават лидери в класирането с 56 точки от 60 възможни, докато Нюрнберг остана с едва 17 в своя актив.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)