3. Байерн отнесе и Волфсбург - 6:1 (ВИДЕО)

Байерн отнесе и Волфсбург - 6:1 (ВИДЕО)

"Вълците" допуснаха 6 гола за втора поредна седмица, а шампионите взеха 22-а победа от 24 мача

Байерн Мюнхен разгроми Волфсбург с 6:1 в 24-ия кръг на Бундеслигата, въпреки че първи допусна гол.

В началото домакините не позволяваха на Байерн да създава положения. И в 17-ата минута „вълците” поведоха, след като Де Брюин центрира фалцово от фланга и Налдо се протегна на втора греда, за да засече за 1:0.

Авансът се задържа само 9 минути, защото шампионите изравниха след голямо меле. Корнер донесе голямо меле пред вратата на домакините, удари на Данте и Рафиня бяха избити от голлинията, но от трети опит Джердан Шакири се разписа за 1:1.

До почивката Беналио изби воле на Шакири, Робен стреля неточно, а Де Брюин сам срещу Нойер стреля неубедително право във вратаря.

След почивката на терена имаше само един отбор. Началото на края започна в 63-ата минута, когато Тиаго пусна отлично за Томас Мюлер, който заобиколи вратаря и вкара за 2:1.

Само 3 минути по-късно Рафиня центрира отдясно и Манджукич покачи на 3:1. Рибери също се разписа след пас на Робен – 4:1.

Доминацията продължи и Мюлер с глава направи 5:1 след центриране на Робен, а после самият Мюлер изведе Манджукич сам срещу вратаря за крайното 6:1.

Волфсбург допусна 6 гола за втора поредна седмица след срама срещу Хофенхайм миналата седмица, но „вълците” остават пети с 39 точки. Байерн е лидер с 68, на цели 23 пред втория Борусия (Д).

Шалке се отърси от кошмарите срещу Реал Мадрид и Байерн Мюнхен с убедително 4:0 над Хофенхайм у дома. Клаас Ян Хунтелаар се отчете с хеттрик за "миньорите".