3. Байерн отново не победи – 1:1 с Вердер

Байерн отново не победи – 1:1 с Вердер

Началото на кариерата на Луис Ван Гаал начело на Байерн (Мюнхен) се оказа по-трудно от очакваното. След 2 мача, баварците продължават да нямат победа. Днес тимът завърши наравно 1:1 у дома с Вердер (Бремен) в дербито на втория кръг на немската първа Бундеслига. Йозил изведе „бременските музиканти” напред в резултата, а рекордната покупка на Байерн Марио Гомес изравни.

Байерн започна по навито срещата и още в 5-ата минута рекордната покупка в историята на Бундеслигата Марио Гомес пропусна да открие резултата, след като негов удар с глава от малкото наказателно поле премина над вратата на Тим Виизе. Малко по-късно стражът на Вердер спаси и мощен удар на Швайнщайгер от далеч. „Бременските музиканти” пък отговориха с един опасен удар по диагонала на Фритц, който премина на сантиметри от вратата на Рензинг.

Байерн продължаваше да бъде по-добрият отбор на терена и да създава напрежение пред Тим Виизе, но противно на логиката, Вердер успя да поведе в резултата. В 39-ата минута Месут Йозил вкара много красив гол с удар с левия крак от границата на наказателното поле, който се оплете неспасяемо в мрежата на Рензинг и даде преднина на гостите на почивката.

През втората част Байерн потърси изравняването, но в 51-ата минута за малко Вердер да стигне до нов гол. Бубакар Саного пропусна от отлична позиция, след като бе изведен от Марко Марин. Малко по-късно пък Ивица Олич, който се появи като резерва, можеше да отбележи, но и неговият удар се оказа неточен.

В игра за домакините се появи Франк Рибери и натискът на баварците се увеличи още повече. В 72-ата минута все пак Байерн успя да изравни резултата. Филип Лам центрира от ляво, а Марио Гомес засече отблизо неговото подаване и прати топката в мрежата зад Тим Вийзе. Малко след това резервата Мюлер също можеше да се разпише, но ударът му премина встрани от целта.

До края на срещата двата отбора така и не успяха да направят нещо по-интересно в предни позиции и логично резултатът остана непроменен. След това равенство Байерн остава на незавидното 10-о място с 2 точки от 2 мача, а Вердер е 13-и само с 1 точка.

Байерн – Вердер 1:1