3. Байерн пак падна в Бундеслигата, този път от закъсалия Майнц (видео)

Байерн пак падна в Бундеслигата, този път от закъсалия Майнц (видео)

Баварците загубиха лидерството след загуба с 2:3

Запътилият се към дъното състав на Майнц 05 изненада лидера във временното класиране преди началото на 14-и кръг отбор на Байерн (Мюнхен) и го победи с 3:2 у дома, нанасяйки му второ поредно поражение.

Домакините, които не участваха в миналия кръг, понеже срещата им с Кьолн бе отложена заради опит за самоубийство на главния рефер, започнаха устремно срещата и откриха резултата още в 11-ата минута с попадение на австрийския халф Андреас Иваншиц.

Майнц успя да задържи минималното си предимство в резултата до почивката, но десетина минути след нея белгийският бранител на баварците Даниел ван Буйтен възстанови равенството. То пък се запази едва 10 минути, тъй като в 66-ата Калигюри отново възстанови аванса на домакините.

Малко по-късно, в 74-ата минута, той вече се изразяваше в два гола, тъй като и Бунгърт се разписа за Майнц и направи резултата 3:1 в полза на водения от Томас Тухел тим.

Единадесет минути преди края на редовното време Байерн все пак успя да върне едно попадение отново чрез защитника Ван Буйтен, но за повече гостите нямаха сили и трябваше да се примирят с втора поредна загуба, която ги остави на една точка от върха в класирането, където понастоящем са двете Борусии с по 29 точки в своя актив.

Майнц пък вече има 14 точки и с тях се отдалечи от зоната на изпадащите.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1