3. Байерн пак сгреши срещу Борусия М'Гладбах (+ВИДЕО)

Байерн пак сгреши срещу Борусия М'Гладбах (+ВИДЕО)

Баварците стигнаха само до 1:1 на "Алианц Арена" след дузпа и гол на Шакири

Байерн Мюнхен направи грешна стъпка в похода към титлата в Бундеслигата и направи 1:1 като домакин на Борусия М’Гладбах в първи мач от 17-ия кръг. Въпреки това с точката баварците имат аванс от цели 12 пункта пред втория в класирането Байер Леверкузен преди изиграването на целия последен есенен кръг в Германия.

Торбен Маркс даде аванс на Борусия в средата на първата част, а след почивката резервата Джердан Шакири изравни. Байерн пропусна много голови положения, а вратарят марк-Андре тер Щеген направи няколко невероятни спасявания.

За Гладбах това бе трети пореден мач, в който отборът не губи от баварския колос.

Рибери беше най-активен в началото на мача и тормозеше защитата на съперника по левия фланг. Френският футболист мина през трима защитници и центрира остро, но Манджукич не можа да засече. Хърватинът беше титуляр за сметка на Марио Гомес.

Гостите спечелиха дузпа в средата на първата част. Чигерчи опита центриране, а Боатенг с гръб към топката игра с ръка и съдията посочи бялата точка. Торбен Маркс прати в десния ъгъл, а Нойер остана в средата за 0:1.

Рибери бе на път бързо да изравни, но Тер Щеген лови умело.

После Нойер излезе неразчетено почти до тъча, Чигерчи го изпревари, но стреля слабо към празната врата и Данте пресече.

Швайнщайгер технично прехвърли стената от пряк свободен удар, но Хуан Аранго предвидливо изчисти с глава пред голлинията.
Хави Мартинес се контузи и още преди почивката беше заменен от Джердан Шакири.

Веднага след паузата баварците направиха чудесна атака, която мина през Данте и Кроос, Мюлер чукна за Швайнщайгер в пеналта, но силният му удар по земя бе спасен отлично с една ръка от Тер Щеген.

Хайнкес смени Марио за Марио, като пусна Гомес на мястото на Манджукич.

Само две минути след тази промяна Байерн изравни, но грешката за гола си бе изцяло на гостите. Рибери загуби пред наказателното, но Торбен Маркс сбърка, Шакири открадна и уверено прати в мрежата за 1:1 след 59 минути.

До края Байерн имаше пълен превес, но Шакири нямаше късмет и стреля до гредата, а после на два пъти Тер Щеген отчая Рибери и Швайни.

Последният шанс за победен гол се откри пред Марио Гомес, но нападателят бе спрян от Щранцъл.

Байерн има 42 точки на върха след последния си мач в Бундеслигата за полусезона, а Борусия е на шесто място засега с 25.