3. Байерн първи в Бундеслигата след драматично 3:2 в Бремен

Байерн първи в Бундеслигата след драматично 3:2 в Бремен

Уникален гол на Ариен Робен донесе ценни три точки за Луис Ван Гаал и компания на „Везерщадион”

Отборът на Байерн (Мюнхен) излезе на първа позиция в класирането, след като постигна драматична победа с 3:2 над Вердер (Бремен) като гост в дербито на 19-ия кръг на немската първа Бундеслига. Баварците изоставаха в резултата, успяха сътворят пълен обрат, след което допуснаха изравняване, за да настъпи часът на Ариен Робен, който оформи крайния резултат с уникален гол от пряк свободен удар. Лалето бе най-добрият футболист в редиците на гостите и бе в центъра на всичко по-интересно в играта на Байерн, а Марио Гомес отново направи куп пропуски, които опънаха нервите на Ван Гаал.

Гостите от Мюнхен започнаха по-силно двубоя и още в началните минути стигнаха до две отлични възможности за гол, но първо техничен удар на Робен премина в опасна близост до гредата, а малко по-късно изстрел на Олич по диагонала бе спасен от Тим Вийзе. Така се стигна до 10-ата минута, когато Вердер успя да открие резултата още в първата си по-сериозна атака. Марко Марин изведе Аарън Хънт на чиста позиция, а нападателят стреля моментално с левия крак и с плътен удар опъна мрежата зад Бут – 1:0.

Байерн моментално потърси изравнителен гол и още в ответната атака техничен удар на Швайнщайгер затрудни Вийзе, но стражът на домакините спаси. В 25-ата минута обаче националът вече нямаше какво да направи. Страхотна атака на баварците стигна до Томас Мюлер, който овладя и стреля технично с десния крак в долния ляв ъгъл за 1:1.

Само 10 минути по-късно пък Байерн вече водеше в резултата, а в герой се превърна Ивица Олич. Хърватинът засече на далечната греда центриране на Робен от дясно и от около метър вкара топката в мрежата на Вийзе за 1:2. В самия край на полувремето пък Вердер имаше отлична възможност на свои ред да изравни, но силен удар с глава на Уго Алмейда бе спасен от ветерана Бут, който пък се контузи и бе заменен на почивката от Рензинг.

През втората част Байерн заигра на контраатаки, които обаче се оказаха твърде опасни за защитата на Вердер. Робен, Мюлер и на три пъти Гомес изпуснаха да убият интригата от чисти позиции, и в 75-ата минута баварците бяха наказани за своите пропуски. Марин намери Уго Алмейда в наказателното поле, португалецът гардира топката и след това нанесе мощен удар с левия крак, който направи безпомощен резервата Рензинг – 2:2.

В следващата си атака Байерн пропусна отлична възможност отново да поведе в резултата. Демикелис бе намерен на далечната греда, но аржентинецът необезпокояван от около метър, не успя да уцели опразнената врата. Само минута по-късно обаче баварците отново взеха преднина.

Най-добрият на терена Ариен Робен изпълни страхотен пряк свободен удар от дясно и завъртя топката в горния десен ъгъл на Вийзе, тя срещна напречната греда и влезе в мрежата на Вердер за 2:3.

До края на срещата Вердер опита да хвърли всички сили в атака и да стигне до изравнителен гол, но защитата на Байерн удържа напъна и дори можеше да вкара четвърти гол в своя полза, но Марио Гомес не успя да уцели вратата с глава от чиста позиция.

В крайна сметка баварците се поздравиха с ценен успех и излязоха на първа позиция в класирането с актив от 39 точки, на 1 пред Шалке и Леверкузен. Вердер пък е шести с 28 точки в актива си.

Вердер – Байерн 2:3