3. Байерн победи японци с 1:0 в контрола (ВИДЕО)

Байерн победи японци с 1:0 в контрола (ВИДЕО)

Байерн Мюнхен постига първа победа по време на азиатското си турне, след като надделя с 1:0 над японския Кавазаки Фронтале в контрола в Токио. Единствения гол на Националния олимпийски стадион вкара Йосип Станишич в 57-ата минута.

И двата отбора изиграха добър спаринг, в който обаче преобладаваха пропуските и пред двете врати. Както през първата, така и през втората част двата състава заложиха на атакуващ футбол, но падна само едно попадение. Герчанците удариха и по една греда през двете полувремена. Съвсем скпокойно с хеттрици можеше да се отчетат младите Митас Тел и Арион Ибрахимович, които обаче така и не успяха да уцелят вратата на съперника.

Преди тази среща баварците изиграха една приятелска среща в Япония, като преди три дни отстъпиха с 1:2 от английския и европейски шампион Манчестър Сити. След успеха над Кавазаки за възпитаниците на Томас Тухел предстоят още два спаринга – срещу Ливърпул на 02.08, сряда, и срещу Монако на 07.08, понеделник.

Извън състава за днешния мач за Байерн остана Садио Мане, който води преговори за трансфер в саудитския Ал Насър, а вратарят Свен Улрайх отсъстваше поради проблеми с бедрото. Това пък бе първи мач за новото попълнение на германците Ким-мин Джае.