3. Байерн почна с 4:0 за Купата на Германия

Байерн почна с 4:0 за Купата на Германия

Вижте всички резултати от първия кръг на надпреварата

Байерн (Мюнхен) се класира без проблеми за втория кръг в турнира за Купата на Германия, след като разби Ян (Регенсбург) с 4:0 като гост пред 12 500 зрители в мач от първия кръг.

Първи гол в официален мач за новия си тим вкара Марио Манджукич в 32-ата минута. Друг новобранец - швейцарецът Шакири, направи 2:0 след час игра, а хърватинът Манджукич се разписа за 3:0 в 80-ата минута, преди  Клаудио Писаро да оформи крайния резултат в 88-ата.

В другите мачове от снощи Динамо (Дрезден) отстрани Кемницер след победа с 3:0, Рот Вайс (Есен) отстъпи на Унион (Берлин) с 0:1 след продължения, а Енерги (Котбус) допусна тежка и изненадваща загуба от Зандхаузен с 0:3.

Аален - Инголщад 3:0
Пройсен (Мюнстер) - Вердер 4:2 след прод.
Ханза (Росток) - Кайзерслаутерн 1:3
Вакер (Бургхаузен) - Фортуна (Дюселдорф) 0:1
Росбах/Фершайд - Майнц 0:4

В понеделник (20 август)
Кемницер - Динамо (Дрезден) 0:3
Рот-Вайс (Есен) - Унион (Берлин) 0:1 (след пр.)
Зандхаузен - Енерги (Котбус) 3:0
Ян Регенсбург - Байерн 0:4

Гуардиола още лавира между Ман Сити и Англия

Старши треньорът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола може да продължи договора си с клуба за още една година

Барселона се цели в Ерлинг Холанд

Нападателят на Манчестър Сити Ерлинг Холанд може да продължи кариерата си в Барселона

Разследват Мбапе за изнасилване

Звездата на Франция и Реал Мадрид Килиан Мбапе е разследван за изнасилване на жена в Стокхолм

Временният треньор на Англия коментира наследника си

Лий Карсли заяви, че заемането на поста не трябва да се ограничава само до англичанин, на фона на продължаващите връзки с мениджъра на Манчестър Сити Пеп Гуардиола

Трето поколение Малдини в националния на Италия

Синът на италианската футболна легенда Паоло Малдини Даниел дебютира за "адзурите" при победата с 4:1 над Израел

Дешан похвали Муани след успеха над Белгия

Дидие Дешан похвали Рандал Коло Муани, след като с два гола на нападателя "петлите" победиха с 2:1 като гост на Белгия

Треньорът на Германия иска само победи

Имаме амбицията да спечелим и останалите мачове. Искаме да имаме приемственост, когато става дума за резултати

Луис де ла Фуенте обясни защо даде почивка на Ламин Ямал

Старши треньорът на Испания Луис де ла Фуенте настоя, че не е имало никакъв натиск върху него относно решението му да даде почивка на Ламин Ямал

Изненадващ проблем за мача Северна Ирландия - Беларус

Мачът Северна Ирландия и Беларус може да бъде преместен от Белфаст, тъй като играчите на беларуския тим може да не получат британски визи