3. Байерн поднови сезона с убедителна победа срещу Хофенхайм

Байерн поднови сезона с убедителна победа срещу Хофенхайм

Баварците щурмуваха върха в Бундеслигата с 2:0 у дома

Байерн Мюнхен победи гостуващия Хофенхайм с 2:0 на старта на пролетния полусезон в немската Бундеслига. Баварците записаха 10 победа от началото на сезона в първия мач от 18-я кръг в Оберхауса. Домакините се представиха убедително, като попаденията отбелязаха Мартин Демикелис и появилия се като резерва Мирослав Клозе. Звездата на Байерн Франк Рибери не бе в групата за двубоя, но за сметка на това отличен мач направи Ариен Робен.

Байерн не бе вкусвал поражение в последните си 10 срещи, отстъпвайки по този показател единствено на Байер Леверкузен. В редиците на Луи Ван Гаал личеше единствено отсъствието на френската звезда Франк Рибери.

Очаквано Байерн наложи контрола си върху двубоя още от самото му начало. Изключителен двубой изигра Ариен Робен. Крилото бе на висота през целия мач, заставайки в основата на всички по-напрегнати положения пред вратата на Тимо Хилдебранд. Пристигналият това лято Марио Гомес и младата надежда от школата на Байерн Томас Мюлер показаха добро разбирателство в предни линии и затрудниха максимално играчите на гостуващия тим.

Футболистите на Хофе разчитаха основно на по-груби дефанзивни действия, като с намесите си се открояваше Борис Вукчевич. Острието на гостите Ведад Ибишевич остана изцяло изолиран, за разлика от Ариен Робен, който отправи първия си опасен изстрел в 15-ата минута. Топката обаче прелетя в страни от лявата греда.

Резултатът в 35-ата минута откри Мартин Демикелис след несполучлива намеса на бранителя на гостите Йосип Симунич. Бастиян Швайнщайгер центрира от лявото крило, Симунич не успя да пресрещне успешно топката и тя продължи пътя си към далечната греда, където аржентинецът не срещна проблеми, отбелязвайки първия си гол за сезона.

През втората част статуквото остана непроменено. Робен стана още по-настоятелен с пробивите и далечните си удари. От друга страна пасивният Олич бе заменен от Миро Клозе в 63-ата минута. В рамките на една минута Робен и Мюлер опитаха късмета си от около 15 метра, но Хилдебранд бе нащрек.

Играчите на Хофеннхайм все пак имаха своите възможности. В 72-ата Майкусел центрира опасно в пеналта на баварци, там Демба Ба не успя да засече подаването, разминавайки се на сантиметри. Положението определено освежи „позадрямалия” Ханс Йорг Бут.

Край на спора в 86-ата минута сложи Клозе. Националът се разписа от близко разстояние след добро подаване на Марк Ван Бомел. В първата минута от добавеното време Марио Гомес удари страничната греда, а при добавката изстрелът на Даниел Пранич попадна от външната страна на мрежата.

В крайна сметка благодарение на трите спечелени точки Байерн (36 т.) ще заеме първото място, поне за денонощие, на точка пред „аспирините” и две пред Шалке.