3. Байерн пощади „малката” Борусия и си направи лоша услуга

Байерн пощади „малката” Борусия и си направи лоша услуга

Баварците си направиха лоша услуга след 1:1 с Борусия (М) и допуснаха Шалке на върха

Байерн Мюнхен си направи лоша услуга, завършвайки 1:1 при гостуването си на Борусия Мьонхенгладбах в мач от 32-я кръг на Бундеслигата. Спечелената точка не се оказа достатъчна Байерн да запази едноличното си първо място в оберхаус-а, след като преследващият отбор на Шалке измъкна късна победа срещу изпадащия Херта Берлин.

През първото полувреме играта бе равностойна, като и двата отбора имаха своите шансове пред гола. Въпреки че Байерн контролираше по-голямата част от играта, Борусия първи достигна до голова възможност. Тя се падна на голмайстора Марко Ройс, който с помощта на Бобадила се измъкна от Демикелис и се озова на чиста позиция за обстрел. Нападателят насочи топката към далечния ъгъл, но тя премина на около метър от вратата.
В 27-ата минута Франк Рибери отправи истински снаряд от 30 метра. Логан Бейли нямаше шанс да улови и единствено успя да избие. Ивица Олич дебнеше на добра позиция, но въпреки най-добрите му опит да достигне до топката дезориентирания Бейли успя да избие. Рибери и Робен продължиха да тормозят защитата на Борусия, но до гол през първото полувреме не се стигна.

В началото на втората част Байерн отново установи контрол върху двубоя, но подобно на развоя преди почивката първи до реална опасност достигнаха домакините. Този път обаче Борусия се възползва изцяло от възможностите си и успя да открие в 60-ата минута. Марко Ройс бе точен за осмия си гол от началото на сезона. След бърза комбинация с Брадли, аржентинецът Бобадила пресече централната линия и изведе Ройс. Контенто закъсня и не успя да покрие откъсващия се нападател и с удар в далечния ъгъл Ройс изведе тима си до неочакваното 1:0.
Байерн възстанови равенството в 73-ата минута с типичен гол на Мирослав Клозе. Филип Лам центрира прецизно в пеналта, където нападателят се отскубна от Брувер, извиси се във въздуха и с глава не остави шансове на Логан Бейли. С това Клозе реализира едва третото си попадение за сезона.

В оставащите минути Байерн притисна съперника изцяло в собствената му половина, но дори и трите минути добавено време не бяха достатъчни за изравнителен гол.

Битката за титлата в Германия определено се оказа най-напрегната през последните години. Байерн и Шалке, с равни активи от по 64 точки, но баварците разполагат с далеч по лек жребий за последните два кръга. Байерн посреща застрашения от изпадане Бохум в следващия кръг и гостува на техния съратник Херта в последния кръг. Шалке на свой ред има нелеката задача да домакинства на Вердер Бремен, а в 34-я кръг пътува за Майнц, където играе със силния домакин 05.